Otwórz menu główne
Obejrzyj ten film na YouTubie
Joasia śpiewa
Jestem Asia.
Niżej wymieniona o sobie samej
Sejm to lep na muchy.
Entomolog Niesiołowski na owadach zna się najlepiej
Ministra w pracy musi się pokazywać w różnej maści towarzystwie

Joanna Mucha (ur. 12 kwietnia 1976 w Płońsku) – polska polityczka i ministra w drugim rządzie Donalda Tuska. Chwilowo kieruowała Ministerstwem Sportu i Turystyki, ale jest tak wszechstronna i uniwersalna, że szybko przeszła do kariery wokalistki. Na razie coverowała tylko przebój Budki Suflera W znowu w życiu mi nie wyszło (zmieniony na Znowu w puczu mi nie wyszło) oraz jedyny hit Marino-Marini Nie płacz, kiedy odjadę (w wykonaniu posłanki Muchy Nie pucz, kiedy odjadę). Ekspertka od trzecioligowego hokeja.

Utopiła 5 milionów złotych na koncercie Madonny. Ogłosiła, że to przez zmowę Madonny z Jarosławem Kaczyńskim.

Joanna Mucha była najwyższej klasy ekspertką od sportu. Jej wiedza wynika z faktu, że kiedyś używała kosmetyków Miss Sporty. Oprócz tego doskonale wie, jak modnie zawiązać szalik w barwach narodowych.

Panią Ministrę Muchę cechowała niespotykana wówczas dociekliwość w badaniu reguł rządzących polskim sportem. Zadawało się jej wiele trudnych pytań, np. kto dobiera drużyny do piłkarskiego meczu o Superpuchar Polski oraz jakie drużyny grają w III lidze hokeja na lodzie. Ponadto dokłada wszelkich starań w promowaniu w Polsce nowych dyscyplin sportowych, takich jak:

  • skok narciarski o tyczce,
  • pchnięcie kulą z przeszkodami,
  • tenis wodny,
  • żeglarstwo sztafetowe na 400 metrów w stylu wolnym,
  • kulki na małe bramki.

Nie trzeba dodawać, że pani ministra wszystkie te sporty uprawiała.

Prywatnie ulubionymi sportowcami Ministry są tenisistki siostry Kowalczyk oraz piłkarz Cristiano Messi. Jej największym idolem jest jednak aktor, Leon Niemczyk, który rozwodził się pięć razy, podczas gdy Ministra tylko raz. Jednak nie chciała się nad tym rozwodzić, ponieważ, jak powiedziała, to sprawa pomiędzy nią, a jej mężem i kolorowymi tabloidami.