Otwórz menu główne
Mirror's Edge
Producent Digital Illusions CE
Wydawca EA
Data wydania 11 listopada 2008
Gatunek Parkour
Tryb gry Gra jedno i wieloosobowa (Tylko PC)
Platforma PC, Windows Phone, iOS, Xbox 360, PlayStation 3
Nośniki Dystrybucja cyfrowa, Dysk optyczny (X360, PS3))
Język dużo (oprócz polskiego w wersjach na konsole)
 
Mirors edge to nódy, ide na tibie
Noob który rozmawia o Mirror's Edge.

Mirror's Edge – Gra stworzona przez DICE ukradzione w 2002 roku przez EA Games, gra miała na celu pokazać jak będzie w Rosji za 10 lat (obecnie pozostały 3 lata do przekonania się czy tak będzie). Gra wyszła w 2008 roku na PC, PS3, X360.

Prototyp bohaterki

Historia

Według DICE

Pewnego słonecznego dnia, pracownicy DICE nie mieli pomysłów na utworzenie pożądnej gry, myśleli nad czymś dla dorosłych albo nastolatków, jeden z pracowników zobaczył kota przeskakującego budynek, później okazało się, że wabił się Faith i dlatego główna bohaterka nazywa się Faith.

Według EA

EA wydało NFS Undercover i fani się wkurzyli, więc chcieli być deweloperami Mirror's Edge bo niestarczyło im na chleb, jeden z pracowników wymyślił imię dla sprinterki – Faith.

O grze

W Mirror's Edge zostajemy sprinterką Faith która w wieku 16 lat opuściła swój dom bo ojciec ją bił, matka nie żyła a siostra chciała zostać gliną (co też się stało), wkrótce spotyka Merca (sprintera), zaprzyjaźniają się a on poznaje ją ze zdrajczynią – Celeste. Faith nie podoba się, że w mieście nie ma miejsca dla sprinterów, muszą oni podawać sobie jakieś żółte torby, a ona chce uratować siostrę. Pod koniec gry Jacknife (sprinter) chce zabić siostrę Faith – Kate, jednak Faith ratuje siostrę i happy end.

Wymagania Sprzętowe

Zalecane

  • Procesor – Intel Celeron 9Ghz (W 2008 nie było Core jeszcze.)
  • Pamięć Ram – 6GB
  • Miejsce na dysku – 10GB
  • System Operacyjny – Windows Wiśta

Minimalne