Otwórz menu główne
Balrog.jpg
thum
Płomień Udunu zatwierdza ten artykuł!

Istnieje on ku chwale Mordoru i jego władcy w Barad-dûr!

Niech będzie potępiony ten kto śmie go obrazić!

Piiiii!
Nazgûl próbujący wywołać strach u przeciwników
O w dupę! Jak się boję!
Skutek...

Nazgûle (zwane też Upiorami Piersi i Cienia) to zakapturzone fagasy z Mordoru. Podobno robią jakieś nielegalne interesy z Sauronem. Wcześniej byli wielkimi królami ludzi, teraz mitycznymi stworami z krainy Tolkiena. Odpowiednik dzisiejszych duchów - są martwi, ale żyją i sieją strach, ale dość nietypową metodą - wydając dziwne piski i krzyki. Wystarczy pożyć 2 lata z młodszą siostrą i można się przyzwyczaić.

Historia

Dawno temu, Sauron zmusił elfickich jubilerów do wykucia drogiej biżuterii, którą (jak się później okazało) miał zgarnąć. Tam, ze trzy pierścionki dał elfom, siedem dostały krasnoludy, a "dziewięć otrzymała rasa ludzi, którzy" i coś tam... Tymi ludźmi byli nazgûle. Każdy z nich posiadał kiedyś Pierścień Władzy, który ich zabił i transformował w tych złych, którzy na swoje nieszczęście byli nieśmiertelni. Jedyną osobą której się bali był Gandalf (stary zgred ze Szajru).

Miejsce zamieszkania

Nazgule kupiły Minas Morgul i Dol Guldur. W Minas osiedlił się król owej rasy oraz kilka innych. W Dol Guldur mieszkały se trzy Nazgule wraz z lokatorem o ksywce "Rzecznik Saurona". Jak świadczy o tym nazwa, posiada dobrą firmę kopaczy. Jego dziełem są liczne kanały oraz rzeki w okolicach jeziora Nurnen.