Otwórz menu główne

Renesmee „Nessie” Carlie Cullen – półwampir, dzieciątko Beli Słan i Ędwarda Ą... pardon, Ędwarda Kulena, pojawia się w czwartej części sagi Zmierzch – Brejking Dałn.

Spis treści

Imię

Renesmee swoje imię zawdzięcza wyjątkowej pomysłowości Belli. Rene wzięło się od ulubionych leków na zgagę Edwarda, zaś Esme – od imienia stuletniej babci malutkiej. Carlie to mieszanka imion dziadków – Carlise`a i Charliego, aczkolwiek Carlie może być aluzją do Rosji (car kłamie).

Ciąża i poród

Po ślubie Bella i Edzio mieli noc poślubną[1] na wysepce szumnie nazywanej Wyspą Esme. Jakiś czas później Bella zaczęła rzygać dalej niż widziała. Młoda pani Cullen w końcu skoczyła po rozum do głowy[2] i zrozumiała, że jest w ciąży z Ędziem. Ten fundnął bilety powrotne do domu i powrócili w glorii blasku i chwały zdeprawowaniu i wstydzie. Bellą zajęła się taka blondi. Wraz z upływem czasu okazało się, że ciąża będzie krótsza o jakieś osiem miesięcy. Dzieciaczek bardzo kochał swoją mamę. Podczas porodu okazywał jej miłość łamaniem jej żeber i rozrywaniem bebechów.

Życie codzienne

Renesmee piła krew, bawiła się, cykała zdjęcia i rosła jakieś 0.125 cala na dzień. Jej ulubionym zajęciem było podgryzanie wilkołaka oraz wyginanie łyżek. Uroczy dzieciak, prawda?

Walka ze złymi wampirami

Volturi dowiedzieli się o istnieniu półwampira (wcześniej jego powstanie uznano z oczywistych powodów za niemożliwe) i ubzdurali sobie popatrzeć na maleństwo. Cullenowie jednak okropnie się wystraszyli, ściągnęli mnóstwo wampirów–niewegetarian dla obrony i... nic. Źli sobie przyszli, zabili jakąś wegetariankę, pogadali z dobrymi braćmi i pojechali do siebie.

Wygląd i zachowanie

Nessie po ojcu odziedziczyła wyjątkową inteligencję, kolor włosów, a po matce oczy w kolorze błota. Sypiała na początku w ramionach swojej matki. Jej moce polegały na przekazywaniu myśli innym. Interesujące jest to, że ta umiejętność działała na wszystkich, nawet na Bellę.

Ciekawostki

Z genetycznego punktu widzenia Renesmee jest szympansem (ma 24 pary chromosomów).

Przypisy

  1. Upojną jak tanie wino...
  2. Tylko nie myślcie, że zawsze to robiła.