Otwórz menu główne

Ron McGovno (ur. 4 marca 1963) – estoński basista, były członek zespołu Metallica. Prawdopodobnie jedyny basista emo, który dla świata nie zrobił nic.

Metallica

Ronald był pierwszym basistą zespołu aluminiowego Metallica, chociaż nigdy nie został zaakceptowany jako jeździec apokalipsy. Nie wiadomo do końca dlaczego pojawił się w zespole. W jednej z rozmów, James Hetfield opowiadał, że całość kręciła się wokół piwa. Był w zespole tylko dla tego, że przynosił codziennie na próby 3 zgrzewki mocnego. Pomimo, że pobrzdąkał trochę na swoim basie, nie nagrał ze złomiarzami ani jednej płyty. Nie ma też nigdzie jego nazwiska, które okazało się nieodpowiednie do klimatu zespołu: po serbsku czyta się je bowiem MakGówno. Z czasem, kiedy przestał przynosić na próby trunek, zdenerwowany sprawą Lars pozwał go do sądu o ograniczanie możliwości manualnych zespołu. Sprawę wygrał. Ronald został ukarany grzywną 12$ i wyleciał z zespołu.

Załamanie psychiczne

Od tamtego czasu Ronald odpuścił sobie muzykę, pomógł co prawda jakiemuś innemu zespołowi nagrać krążek, ale również nie znalazło się tam jego nazwisko. Zrozpaczony wyprzedał swoje instrumentarium na świstak.pl – cymbałki, dwa wzmacniacze gitarowe i struny do banjo. Gitarę jednak zostawił. Jest uważany za największe emo świata basistów. Człowiek zamknięty w sobie, nie pozwalający na jakąkolwiek pomoc z zewnątrz. Jest jednak zbyt mało satanistyczny, żeby się pociąć.