Otwórz menu główne

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Przejdź do swojej strony użytkownika
Inne języki
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon.png
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-artykuł.png
Artykuł dnia
Podstawówkers – subkultura młodzieżowa, powołana do życia 1 września 2017 jako skutek reformy edukacji szkolnej w Polsce, likwidującej gimnazja. Składa się z siódmoklasistów, ósmoklasistów i ewentualnie szóstoklasistów. Zastępuje subkulturę gimbusów.

Ewolucja
Obowiązkowa edukacja w Polsce wprowadzona została w 1808 roku. Przymus ten związany jest z ewolucją pewnej młodej grupy społecznej i przystosowaniem jej do określonych wymagań cywilizacyjnych. Amerykańscy naukowcy udowodnili, że wymóg siedzenia w ławkach wpłynął na ukształtowanie tylnej części ciała człowieka, a konieczność pisania zwiększyła chwytność kończyn. Skutkiem ubocznym była ewolucja w kierunku nerdów i kujonów.

Innym aspektem jest kultura fizyczna, która podobnie jak kultura rolna i kultura naczyń lejkowatych, ma tyle wspólnego z cywilizacją, ile kultura bakterii z uczniem podstawówki.

W roku 1961 powołano ośmioklasowe szkoły podstawowe w miejsce siedmioklasowych – stan ten trwał aż do roku 1999/2000. Oldskulowi podstawówkersi różnili się od obecnych głównie ograniczonym dostępem do internetu i smartfonów, co ostatecznie i tak nadrabiają na starość.

Icon-medal.png
Artykuł na medal
Strzykawka2.jpg
Mam jedną pierCenzura2.svgną schizofrenię, zaburzenia emocjonalne, proszę, puść to na antenie
Antyszczepionkowiec domaga się programu telewizyjnego o sobie
Ruchy antyszczepionkowe (lub krócej antyszczepionkowcy, ew. proepidemicy) – grupa zrzeszająca kilkadziesiąt tysięcy ludzi chorych psychicznie i fizycznie, którzy w wyniku obrażeń odniesionych po uderzeniu w “szczepionkę” i związanej z tym traumą postanowili wierzyć tylko naturalnym sposobom i nie zaszczepić swojego potomstwa. Chorzy uparcie dążą do zagłady ludzkości, bowiem są to zwierzęta stadne, a więc działają ze zwielokrotnioną siłą, co tylko przybliża ich wizje zakończenia życia wielu ludzi. Już od najmłodszych lat swojego życia dopuszczali się różnorakich zachowań wskazujących na sadyzm i chęć wystrzelenia wszystkich wokół z karabinu maszynowego, począwszy od kradzieży zabawek z przedszkola, aż po rozczłonkowywanie dżdżownic.
Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz…


Crystal Clear app kedit.svg
Najnowsze artykuły
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-grafika.png
Grafika na medal
Nonsensopedia Dyskietka Edition.jpg
Nonsensopedia, wersja alpha, rok 1995
Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

19 czerwca

8 czerwca

23 kwietnia

16 kwietnia

13 kwietnia

1 kwietnia

Icon-rocznica.png
Święto na dziś

Światowy Dzień Uchodźcy

A poza tym Święto wolnych książek. Tych, co uciekły z księgarni.

Uchodźcy z Gabonu. Albo do Gabonu. Nieważne.
  • 1566 – urodził się Zygmunt III Waza, król Polski który przeniósł stolicę Polski do Warszawy. Za co wsadzili go na słup.
  • 1782 – Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził wzór Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych, znaną jako „Ten orzeł z USA”.
  • 1877Alexander Graham Bell zainstalował pierwszy na świecie, chwila, ktoś dzwoni... Halo? Nie, nie, nie, pomyłka. O czym to ja... Aha, no tak., pierwszy na świecie telefon.
  • 1900 – we Lwowie ukazało się pierwsze polskie ilustrowane pismo sportowe: „Gazeta Sportowa”. GOOOOOOOOOOOOOOOOL!
  • 1904 – powstała Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA). Brum Brum?
  • 1945 – w Warszawie, pomimo przejściowych trudności (brak Karola Krawczyka), wznowiono komunikację tramwajową.
  • 1954 – otwarto Most Przyjaźni na granicy bułgarsko-rumuńskiej na Dunaju.
  • 1963 – USA i ZSRR podpisały w Genewie umowę o zainstalowaniu tzw. „gorącej linii”. Trzech monterów wylądowało w szpitalu z ciężkimi poparzeniami.
  • 1975 – premiera filmu Sztuczne Szczęki.
  • 1991 – niemiecki Bundestag przewagą 18 głosów uchwalił przeniesienie stolicy Niemiec z Bonn do Berlina. Początkowo Berlin przegrywał, ale jakimś cudem pojawiły się dodatkowe głosy.


Icon-promowane.png
Polecane NonŹródła i Poradniki
NonŹródła: Traktat o ruskich czołgachStokrotka (gdzie ścieki płyną z wolna)Analiza filmowych tekstów

Poradniki: Jak zdobyć bordowe konto na WykopieJak napisać tekst piosenki nu metalowejJak ładnie wyjść na zdjęciu klasowym

Icon-ankieta.png
Ankieta
Jest rok 1914, zaczyna się I Wojna Światowa, a ludziom kończą się zapasy budyniu. Co robisz?
Zagłosuj poniżej. Wyniki zobaczysz po oddaniu głosu.
Aby zobaczyć wyniki, musisz najpierw zagłosować.
Oddano już 71 głosów od założenia ankiety dnia 15:45, 6 cze 2019.
poll-id 47F20EED0A11215DF7262F729BAFE611

Pojedynki Artykułów Na Medal
Kwaaaa!!!

Pan Prezes Jarosław Aleksander hrabia Kaczyński von Kartoffel z Kaczogrodu herbu Pomian, wśród wiernych Jarosław, Ty Polskę Pobłogosław lub Wielki Prezes; wśród opozycji Jarosław Kłamczyński, Świrosław Kaczyński, Napoleon z Żoliborza (ang. Big Brother, cze. Velka Drobinova Kserovina, nie. Klein Führer, wło. Curduplo Xerocopio Direttore, por. Piccolo Pistolo, fra. Kachore le Grand, chi. Mao Brakowao, ros. Ярослав Качушенко, kor. Kim Dzong Gnom; ur. 18 czerwca 1949 w Warszawie) – polski polityk, prawa i lewa ręka Prezydenta RP i nowej premiery, hodowca zwierząt futerkowych, oficjalnie brat zmarłego prezydenta, ale tak naprawdę to jego klon, marzy o przejęciu władzy nad światem, co oczywiście mu się nie uda ze względu na to, że podczas podróży na Księżyc i próbie jego kradzieży został napromieniowany szkodliwymi promieniami moherowych beretów.

Który artykuł wybierasz?
Zagłosuj poniżej. Wyniki zobaczysz po oddaniu głosu.
Aby zobaczyć wyniki, musisz najpierw zagłosować.
Oddano już 49 głosów od założenia ankiety dnia 15:55, 6 cze 2019.
poll-id B60F0994D4BECC764FF19556EC2EFF30

Janusz Korwin-Mikke przy mikrofonie (podczas wieczorku kabaretowego)

Janusz Korwin-Mikke (ur. 27 października 1942 w Warszawie) – współczesny kabareciarz, a także cybernetyk, filozof, myśliciel i demiurg – studiował psychologię, filozofię, prawo, socjologię oraz matematykę, w czasach PRL-u (ciekawe, że jego działalność w opozycji w tym nie przeszkodziła – ktoś w partii musiał go lubić), niewyczerpana skarbnica cytatów do innych stron Nonsensopedii, włącznie z tą. Jego poparcie w wyborach jest w granicach błędu statystycznego, a i tak ciągle w nich uczestniczy. Jest największym idolem wśród młodzieży przedszkolnej. Jakiś czas temu został wyrzucony ze starej partii z powodu zdrady żony. Oczywiście natychmiast postanowił założyć kilka nowych. Jest znanym miłośnikiem darmowego lansu polegającego na dodawaniu do nazwy partii swojego imienia i nazwiska.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość