Otwórz menu główne

Underground – miejsce pod ziemią, w którym znaleźć możemy wielu artystów wybierających swoich fanów spośród ludzi, którzy chcą być inni niż wszyscy.

Inne (bardziej dworne, medialne (!) i „true”) określenie dla sztuki undergroundowej to sztuka offsetowa.

Spis treści

LiteraturaEdytuj

Z dokładnością do niemieckiego pedantyzmu przy chowie krów napisane książki na tematy tak trudne, że nie ma szans zainteresować tym pospólstwo. Ciężko zainteresować np. psychodramą fanów lekkiego, zgniłego łatwym piórem Harry'ego Pottera, a właściwie – jest to w cholerę niemożliwe.

MalarstwoEdytuj

Obraz, którego kolorystyka będzie maksymalnie oczoje , a symbolika znana tylko wąskiemu kręgowi odbiorców, którzy sami malują w podobnym, undergroundowym stylu.

  Autor tej sekcji wpisał tu raptem parę słów. Jeżeli denerwuje Cię takie postępowanie – rozwiń ją.

MuzykaEdytuj

Underground w muzyce jest największy, albo raczej najbardziej znany, bo innych ludzi podziemia szerzej nie znamy.

MetalEdytuj

Metale, metalowcy, czy jak tam się oni nazywają, są fanatykami undergroundu. Każdy metalowiec, który wyszedł na powierzchnię się sprzedał i ośmiesza gatunek muzyki, i tak w ogóle, to on już nawet nie tworzy metalu.

PunkEdytuj

Punki buntując się przeciw wszystkiemu i wszystkim osiedli w undergroundzie, gdzie jest mniej wszystkiego i wszystkich. Jednak czasem buntują się przeciw podziemiu. Lubią czarne ubrania z dziwnymi kolcami, które prawdopodobnie służą do kopania tuneli.

Hip-hopEdytuj

Hip-Hopowcy też chcą być w podziemiu, udaje się to jednak nielicznym bo reszta woli drogie samochody, piękne panie lekkich obyczajów i złote łańcuchy.

PolitykaEdytuj

W polityce w podziemiu jest się nie dlatego, że chcesz, ale dlatego, że naród cię nie chce. Do podziemia z niewyjaśnionych przyczyn zeszło LPR i Samoobrona, być może był to spisek przeciwko dobru narodu Polskiego, jak i całego świata.

A jednak się kręci!Edytuj

Wielu z przedstawicieli undergroundu wychodzi na powierzchnię przez studzienki i kanały, zwane również mediami, wtedy robią się źli i komercyjni, a ich starzy fani mówią, że chcą tzw. powrotu do korzeni. Może być to związane z tym, że artyści undergroundowi wobec swojej biedy muszą odżywiać się korzeniami.


  To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny socjologii. Jeśli rozumiesz swoją sąsiadkę – rozbuduj go.

  To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

  To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny literatury. Jeśli nie masz uczulenia na książki – rozbuduj go.