Otwórz menu główne
Ekspansja śmietni

Śmietnik – kontrolowana strefa rozpadu, nagromadzenia oraz wymiany produktów gdzieś "na zapleczu", forma upakowania wszystkiego co niechciane bądź chciane ale niewidziane co z tym zrobić; również stan (odnoszą się do niego ekspresje typu: ale mam śmietnik w głowie lub co za śmietnik na podłodze również z National Geographic: oto widzimy jak stado śmietników przepędza słonie ze swojego terytorium).

Spis treści

Geneza

Śmietnik można uznać za jeden ze zbędnych produktów cywilizacji, tudzież za efekt uboczny istnienia cywilizacji. Jest on/ona/ono wszakże pewnego rodzaju formą wyrazu cywilizacji dobrobytu, która podbudowując swoje ego mówi: mamy więcej niż zdołamy przeżreć.
W czasach prehistorycznych, z tego co pozwala nam sądzić współczesna archeologia, nie istniało takie zjawisko w naturze jak śmietnik. Nagromadzenie zbędnych produktów i przedmiotów bowiem było dwojakim zagrożeniem dla ówczesnych ludzi. Po pierwsze sprowadzało to muchy, a wiadomo jak niebezpieczne muchy były w tamtych czasach (parę metrów wielkości, błoniaste skrzydła, egzopancerz z mithrilu, naszyjniki z czaszek swoich ofiar; patrz Demony). Po drugie zapach śmietnika sprowadzał również padlinożerców i inne zagrożenia, od epidemii z chorobami wenerycznymi włącznie. Padlinożercy stanowili poważne niebezpieczeństwo dla prehistorycznego człowieka, który nie znając higieny, ALWAYS, Mentos freshmaker'a i Snickers'a sprawiał wrażanie chodzącej padliny.

Śmietniki

 
Spotkanie w mieście

Śmietnik komunalny (statyczny)

Widzisz go każdego dnia przy swoim i każdym innym domu. Widzisz go co rano jak idziesz do pracy, jak i wieczorem gdy wracasz z zakupami/z pracy/z baru. Widzisz i zastanawiasz się czy wczoraj stał w tej samej pozycji. Stoisz i patrzysz się. Patrzysz się, próbując przejrzeć wyraźnie na oczy, i zaczynasz się dziwić. Z wnętrza wystają koślawe, ociekające śluzem odnóża i para błoniastych skrzydeł!!! Nie, to tylko bezdomny w czarnym prochowcu oddziela zgniłe od świeżych (zużyte pampersy, owoce, warzywa, kurczaki, resztki niedojedzonych hamburgerów, niemowląt, ofiary gwałtów, czarnoskórych dilerów itp.)

Śmietnik komunalny (mobilny)

Posiada cztery odnóża zakończone mechanizmem kółkowym. Może być specjalistyczny (np, nastawiony na szkło, plastik, ciuchy), rozdzielnopłciowy bądź pochodzenia niewiadomego. Często wszak jest nie-stąd. Prowadzi samotnicze życie zbieracko-wędrownicze. Przystosował się do symbiozy z ludźmi jakoś w neolicie. Rozmnaża się przeważnie drogą płciową, poprzez dość brutalny akt płciowy – osobnik płci męskiej naskakuje na osobnika płci żeńskiej podczas posiłku i przez wstrzyknięcie zarodników do narządów reprodukcyjnych samicy śmietnika dochodzi do niechcianego zapłodnienia. Czemu niechcianego? Ponieważ, każdy akt seksualny śmietników jest gwałtem. Każdy.

Kontrolowane wysypisko śmieci

Cała gromada śmietników pozbawionych plastikowo-chitynowych pancerzy, żyjąca na ograniczonym terytorium. Wnętrzności wszystkich osobników leżące wolno rozłożone zlewają się w jedną monstrualną całość zwaną śmietnią. Jako że jest to kontrolowane wysypisko śmieci, każde młode śmietników (przeważnie do 1,5m szerokości; zróżnicowany wzrost; brak kończyn; pobiera pożywienie od śmietnika matki) zrodzone w brutalnym akcie gwałtu pośród całego tego chaosu wnętrzności i narządów płciowych (nazywa się to środowiskiem śmietni), jest zabijane krótko po urodzeniu. Zabijane jest poprzez sprasowanie, spalenie lub kompresję. Rolę naczelnego śmietnika stada, decydującego o sposobach pozyskiwania pokarmu i kolejności zapładniania samic śmietników, pełni Stróż lub Dozorca, rasy ludzkiej.

Dzikie wysypisko śmieci

Zwykle powstaje z przepoczwarzenia kontrolowanego wysypiska śmieci poprzez uwolnienie śmietni. Gdy gromada żyje w kontrolowanym rezerwacie wykształca formy przetrwalnikowe (potrafiące się utrzymać nawet do paru tysięcy lat) ukryte głęboko pod ziemią, czekające na dogodny moment, w którym będą mogły przyjąć postać młodego śmietnika. Śmieci potrafią tak żyć w oczekiwaniu setki lat. Czekają na moment słabości Dozorcy/Stróża. Gdy ten zaśnie, zasłabnie lub przewróci się na terenie śmietni rozszalałe z nienawiści śmietniki rzucają się na niego i rozszarpują na strzępy. Jego resztki oraz wiedza asymilowane są do głównego ciała śmietni.
Bez zewnętrznej kontroli wysypisko śmieci rozrasta się w zastraszającym tempie niszcząc lasy, zanieczyszczając jeziora, atakując okoliczne wioski (zabijając kobiety i dzieci), zapładniając sprzęt AGD i RTV itd. Dzieje się tak do uzyskania całkowitej kontroli nad lokalnym środowiskiem (ekspansja śmietni).

Śmietnik przyjaciel

Każdy hoduje taki osobnik w warunkach domowych. Niektórzy posiadają nawet dwa lub trzy. Jest on formą wytresowaną, żyjącą w stałej temperaturze pokojowej. Udomowiony rezygnuje z życia seksualnego. Karmi się praktycznie wszystkim: organicznymi i nieorganicznymi resztkami ludzkiego pożywienia, zgniłymi lub suchymi roślinami, szkłem, folią, kartonami, zużytymi prezerwatywami, telefonami komórkowymi itp. Posiada (prawie) wszystkie funkcie organizmu żywego: oddychanie, myślenie, ruch (aż nadto ruchliwy), spożywanie pokarmu (pajęczaki, muchy itp) Potrafi powiedzieć również "ja", "ty" oraz "zjem ciem"

Galeria

Źródła zewnętrzne