Otwórz menu główne
Herb

Świebodzin – miasto w woj. lubuskim, siedziba powiatu świebodzińskiego i gminy Świebodzin, położone pomiędzy Zieloną Górą i Gorzowem. Spokojne i ciche, z dwiema zorganizowanymi grupami przestępczymi. Posiada nikomu nieznany klub Pogoń Świebodzin i pomnik Aragorna Jezusa, który jest najwyższy na świecie.

Spis treści

Rozrywka i marnowanie czasu

Miejscem godnym odwiedzenia jest Tesco. Najstarsze Tesco na świecie bowiem powstało 5 lat przed Chrystusem. Jeden z niewielu sklepów, w którym można kupić alkohol po 22:00, pójść w niedzielę na spacer z rodziną i kupić piwo Tesco.

Mekką młodzieży świebodzińskiej jest ponownie otwarty sklep Żabka położony w pobliżu ratusza, który oferuje wiele z niedostępnych w innych sklepach trunków marki Ostrowin, tj. Komandosa, Kokosową Nutę i Wino.

Świebodzin posiada również skatepark (1m x 1m) z trzema rampami, dwoma rurkami i nierówną nawierzchnią.

Turystyka

Świebodzińska baza turystyczna jest najlepiej rozwijającą się w Polsce. W ciągu roku przyrost hoteli wyniósł 1, czyli powiększył się o całe 100%, a głównie dlatego że mohery przybyły zobaczyć Jezusa czy jak mu tam.

Edukacja

Świebodzin wyposażony jest w 3 podstawowe zakłady karne, 2 gimnazja, liceum, zawodówkę i technikum. Nie można zapomnieć o szkole językowej YES, posiadającej dwóch wybitnych anglistów, mianowicie: pani z Anglii i pan, który wyjechał za granicę.

Społeczność

  • Silna grupa użytkowników portali Epuls.pl i Fotka.pl. Prawie każdy osobnik w wieku do lat 19 posiada tam konto.
  • Ekipa rządząca, o której nikt nigdy nie słyszał, co najwyżej podczas wyborów do samorządu i wyborów radnych.
  • Księża, wywierający silne naciski na parafian w celu powiększenia grona słuchaczy Radia Maryja. Ostatnio zakazali parafianom śpiewać w kościołach w Świebodzinie popularną pieśń Jezus Malusieńki. Bo czy wypada malusieńki pod TAKĄ figurą?

Komunikacja miejska

 
Jeden ze sposobów poruszania się po mieście

Istnieje kilka przystanków PKS, dworzec PKS i PKP, które umożliwiają szybki wyjazd z miasta.

Po mieście najwygodniej przejść się z buta, ponieważ dotarcie z dowolnego miejsca w inne dowolne miejsce zajmuje maks. 30 minut. Jeśli ktoś nie lubi chodzić lub szkoda mu czasu i pieniędzy może się przejechać komunikacją miejską, która kiedyś istniała.

Ciekawostki

  • W Świebodzinie urodził się Felicjan Andrzejczak i do dziś w nim tkwi.
  • Zgubienie się w Świebodzinie jest niemożliwe.
  • Pomnik Chrystusa będzie jeszcze wyższy. Zapomnieli na stopy włożyć sandały.
  • Od czasu wybudowania pomnika Chrystusa pojawiają się postulaty zmiany oficjalnej zmiany miasta na „Rio de Świebodzineiro”. Miałoby to podobno ściągnąć do miasta turystów z całego świata. Władze miasta popierają ten projekt, jak również projekt organizowania w mieście karnawałów, do których taka nazwa by wręcz zobowiązywała.

Linki zewnętrzne

  • Oficjalna strona wielbicieli pomnika [1]