Otwórz menu główne

Adela Laurie Blue Adkins

(Przekierowano z Adele)

Adela Laurie Blue Adkins (ur. 5 maja 1988 roku w Londynie) – angielska piosenkarka śpiewająca neo soul wywodzący się z muzyki afrykańskiej.

Spis treści

Piosenki Adeli

  • Set fire to the rain – po pojawieniu się w rozgłośniach radiowych, hit wywołał duże zdezorientowanie wśród słuchaczy, którzy posądzili Adelkę o bycie mężczyzną. Opowiada o myślach samobójczych autorki, wyrażającej chęć spłonięcia w ogniu.
  • Rolling in the deep – tym razem Adela popada w depresję i grozi byłemu chłopakowi. Teledysk sugeruje, iż chce go zabić za pomocą szklanek.
  • Someone like you – Adelka budzi się z przysłowiową ręką w nocniku i doznaje olśnienia, że jej były chłopak jest już żonaty. Nieustraszenie jednak próbuje znaleźć kogoś takiego jak on.
  • Skyfall – piosenka napisana na potrzeby filmu o Jurku Bondzie. Adelka zbytnio się nie zastanawiała nad sensem piosenki, tylko skrobała, co jej na myśl przyszło.
  • Turning tables – jak sama nazwa mówi, pieśń traktująca o kręcących się stołach. jej sens jest tak głęboki, że sama Adele go nie zna.
  • Cold shoulder – piosenka powstała podczas wakacji Adeli nad Bałtykiem. Wtedy to po raz kolejny postanowiła popełnić samobójstwo, tym razem z udziałem noża.
  • Don't you remember – Adelka podaje powody, dla których chłopak z nią zerwał. On po prostu dostał amnezji spowodowanej zażyciem zbyt dużej ilości środków halucynogennych (trudne słowo).

Zainteresowania

Adela ma to do siebie, że gra na wszystkich (no może oprócz banjo) instrumentach, w tym na gitarze, basie, perkusji i keyboardzie. Sprytne. Dzięki tej umiejętności oraz sporej tuszy sama w sobie jest orkiestrą.

Rodzina

19 października 2012 r. urodziła syna i nazwała go Anioł. Drugie imię odziedziczył po pracodawcy mamusi - wujku Bondzie.

Nagrody

Adelka dostała tyle nagród, że musiała przeznaczyć na nie cały apartament. Za co? Cóż, o takie rzeczy pytajcie najstarszych górali.