Otwórz menu główne
Prawie jak Albert. Wiele ich łączy…

Albertimię męskie pochodzenia germańskiego. Najczęściej nadawane było dzieciom przychodzącym na świat w czasie jesiennych dżdżystych poranków, które odzwierciedlają duszę nosicieli tegoż imienia.

Spis treści

Charakter

Albert to sentymentalny flegmatyk, którego reakcje na bodźce świata zewnętrznego są osłabione. Posiada za to doskonale rozwiniętą wyobraźnię i bogate życie wewnętrzne. Ulubionym słowem Alberta jest nie, którego z pasją nadużywa. Tak najczęściej odpowiada na wszelkie propozycje, pytania. Potrafi zakwestionować każde, nawet najbardziej oczywiste zdanie, jednak bardzo łatwo przekonać go do swojej racji, dlatego często pada ofiarą sekt, akwizytorów i urzędu podatkowego. Jednak niewiele rzeczy potrafi zdziwić Alberta. Jest on gotowy na wszelkie porażki, jakie mogą go w życiu spotkać, niestety nie cieszy się także z sukcesów, bo również jest na nie przygotowany.

Młodość i dojrzewanie

Albert lubi naukę, ale nieraz w trakcie lekcji zupełnie wyłącza się, pogrążając się w myślach. Trzeba uważnie śledzić jego postępy w nauce, nie zawierzając stopniom, które często są tworem jego rąk, a nie odzwierciedleniem wiedzy. W klasie mógłby być najlepszy z techniki jak i również z chemii, lecz trudno mu przejść od koncepcji do realizacji pomysłu. Dorosły Albert zostaje dziennikarzem, chemikiem, matematykiem lub postanawia zostać nauczycielem. Ostatni z zawodów jest dla niego szczególnie interesujący ze względu na długie wakacje w atrakcyjnych miesiącach. Albert ma smykałkę do pieniędzy, dlatego jest wymarzonym pracownikiem marketu.

Uczucia

Albert szanuje przede wszystkim siebie i tych, którzy szanują jego. Okazuje swe uczucia wszelkiego rodzaju futrzakom i sierściuchom. W kontaktach z nimi jest uprzejmy i delikatny, jednak zdarza się, że kotek czy piesek zbyt szybko się porusza, co sprawia Albertowi wiele kłopotu. Jest on bowiem nieco flegmatyczny, dlatego najlepszym zwierzątkiem dla niego jest żółw z bujną grzywką.

Miłość

Kobieta zbyt nachalnie i dobitnie okazująca swe uczucia, może Alberta przestraszyć. Jest on nieśmiały i ma trudności z wyrażaniem swoich uczuć. Oczywiście takowe posiada, ale skrywa je w sobie i może minąć wiele lat, nim zdecyduje się o nich opowiedzieć. Szczęściem jest, gdy wybranka jego serca jeszcze żyje i może usłyszeć jego wyznanie.

Przyjaźń

Albert chętnie utrzymuje kontakty towarzyskie, pod warunkiem, że gospodarze zaoferują mu cichy kąt, gdzie niezauważony mógłby przesiedzieć całą imprezę. Najczęściej wychodzi ostatni, jednak i tak nikt nigdy nie pamięta czy był, ile zjadł itd. Za to jako gospodarz jest bardzo wychwalany. Pozwala gościom robić co chcą, gdy sam w tym czasie uprzejmie donosi jedzenie i trunki.

Imieniny

Znane osoby

Zobacz też