Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego piłkarza, „króla strzelców”. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Arkadiusz Milik w reprezentacji Polski
Niech strzela!
KCenzura2.svga mać, Milik!
Polski kibic do telewizora podczas meczu Polska-Niemcy na Euro 2016
KCenzura2.svga mać, Milik!
Polski kibic do telewizora podczas meczu Polska-Kazachstan na eliminacjach do Mundialu
KCenzura2.svga mać, Milik!
Polski kibic do telewizora podczas drugiego meczu Polska-Kazachstan na eliminacjach do Mundialu

Arkadiusz Milik (ur. 28 lutego 1994 w Tychach) – polski piłkarz, legendarny gość, który strzelił gola na meczu Polska–Niemcy w 2014 roku. Od Euro 2016 strzela w słupki dla reprezentacji i do siatki dla Napoli. Raz nie udało mu się strzelić słupek, dzięki czemu Polska wygrała mecz z Irlandią Północną. Dwunasty zawodnik Kazachstanu. W meczu z Danią doznał kontuzji kolana. Wrócił w następnym roku, ale znowu doznał kontuzji kolana, tym razem w drugiej nodze. Obecnie jest po operacji kolana. Jak sam przyznał, włoskie szpitale są wspaniałe, bo dzięki nim zoperowali nogę i dostosowali ją do strzelania do bramki, lecz to niestety nieprawda.

Spis treści

Mecze z KazachstanemEdytuj

Pierwszy meczEdytuj

Po sukcesach Polski na Euro 2016 orły Adama Nawałki zagrały mecz z Kazachstanem. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Właściwie to mogło by 4:2 dla nas, ale Milik w pierwszej połowie strzelił dwa razy w poprzeczkę (w tym, gdy strzelał na pustą bramkę). W drugiej połowie okazało się, że nie zjadł dobrego śniadania, gdyż po doskonałym zgraniu Lewandowskiego Milik lekko trafił w piłkę. Później miał problemy z powrotem do kraju, gdyż w Astanie nie trafił w bramki na lotnisku.

Drugi meczEdytuj

Rok później, kilka dni po hańbie w Kopenhadze (0:4), Polacy chcieli rewanżu za Astanę, zwłaszcza Milik. Co prawda strzelił gola, ale później pudłował strzał za strzałem. Na szczęście tym razem wygrali.

W klubach piłkarskichEdytuj

Co może wydawać się dziwne, Arek grał naprawdę dobrze w innych klubach piłkarskich. I tak w Ajax Amsterdam potrafił strzelić w jednym meczu dwa gole. W nagrodę sprzedano go do Napoli. Zresztą Lewandowski też świetnie gra w Bayernie, ale dopiero w piątym meczu strzelił gola na Euro 2016. Niestety najpierw kontuzja jednej nogi, a później ta sama kontuzja w drugiej.

CiekawostkiEdytuj

  • Gdyby Karol Bielecki podarował swoje jedyne oko Milikowi, to nadal grałby lepiej Bielecki.


  To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.