Otwórz menu główne
Tatusiu, czy Pan Bóg wie, że go nie ma?
Synek do tatusia-ateisty
Dyskusja na poziomie. Podłogi.
Ateista po rozmowie z teistami

Ateista – osoba, która wierzy w nieistnienie Boga. Ateista ma zawsze przesrane, bo Boga nie ma, a więc po śmierci nigdy nie dowie się, że miał rację, a jeżeli jednak Bóg istnieje, to znaczy, że sam przez całe życie się mylił. Ateista jest zbyt leniwy, żeby trudzić się wyznawaniem wiary, kiedy może posiedzieć sobie w niedzielę przed telewizorem/komputerem, a jednocześnie zbyt dumny i zarozumiały, żeby być w stanie uwierzyć w coś, czego nie może fizycznie doświadczyć. Czasami można spotkać na cmentarzach groby ateistów (pochowanych zapewne przez wierzącą część rodziny) z napisem tu leży ateista, ładnie ubrany, ale nigdzie się nie wybiera. Ateista jest wyznawcą ateizmu.

Odwaga i męstwo ateistów
Niektórzy bywają niekonsekwentni - na przykład wierzą w duszki, które doniosą władzy na nich

Spis treści

Rodzaje ateistówEdytuj

Ateiści, jak wszystkie inne kultury i subkultury, różnią się wiekiem i kolorem skóry, a także poglądami na wiele aspektów życia i śmierci. Wyróżnia się:

 • Ateista z wyboru – wyznawał przedtem jakąś tam religię, ale ją odrzucił dla bardziej wiarygodnej, w końcu zostając ateistą. Wielu ludzi zostało tymi ateistami przez to, że np. modlili się o Ipoda/komputer i go nie dostali (często dzieci lub młodzież).
 • Ciemny ateista – osobnik wywodzący się z ciemnego ludu, który połykając wszystko, co mu podetkną wszelakiej maści partie polityczne i inne ośrodki indoktrynacji społecznej, połknął także ideę bezbożności, nie dławiąc się nią przy tym.
 • Walczący ateista – chce nakłonić wszystkich za wszelką cenę do niewiary. Na łożu śmierci podstępnie uwierzy w Boga, aby w statystykach było „-1” po stronie wierzących.
 • Gimboateista – najcięższy przypadek. Połączenie ateisty z wyboru i ciemnego ateisty. W przeciwieństwie do normalnego ateisty, gimboateista nie toleruje żadnej religii, więc atakuje (głównie na forach internetowych) wszystkich wierzących. Niezależne badania amerykańskich naukowców dowodzą, że szczególnie upatrzył sobie wyznawców katolicyzmu. Gimboateiści przemieszczają się po forach internetowych w hordach złożonych ze 100-500 osobników. Nieznane jest pochodzenie gimboateistów. Przypuszcza się, że pierwsze osobniki pochodziły z odmętów Onetu.

Ateiści w PolsceEdytuj

Jako że Polska jest krajem innym od reszty świata, ateizm Polaków dzieli się według znacznie innych kryteriów. Wyróżnia się następujące rodzaje polateistów:

 • Postkomunistyczny – nie wierzy w Boga, bo wiara jest niezgodna z ideologią komunistyczną. Jest bardzo słaby w swoich przekonaniach, często chodzi do kościoła, potrafi ochrzcić dziecko, a nawet oficjalnie się nawrócić;
 • Postpolityczny – skoro Bóg nie lubi gejowskiego seksu, to znaczy, że go nie ma. Podobnie rzecz się ma z feministkami – skoro Bóg jest mężczyzną, to znaczy, że go nie ma. Skoro prorok ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski, a twierdzi, że nie wierzy, to trzeba mu nie wierzyć. Taki niekonsekwentny. Jego odmianą jest antyklerykał. Częściej kłóci się z katolikiem nie o kwestię istnienia Boga, ale o to, czy dzieciom bardziej zagrażają geje, czy księża;
 • Tradycyjny – z dziada pradziada, wychowany w ateistycznej rodzinie;
 • Racjonalistyczny – uważa, że religia jest przeciwieństwem nauki i kwestionuje ewolucję;
 • Ideologiczny – nienawidzi PiS, a skoro PiS jest partią katolicką, to nie wolno mu wierzyć w Boga. Występuje jedynie w Polsce.

Ateizm jako religiaEdytuj

Ateizm jest religią tak samo jak nie zbieranie grzybów jest hobby. Ateizm opiera się na nauce. Początek świata według badań naukowców wyglądał tak: nastąpił Wielki Wybuch co zapoczątkowało tworzeniu się planet. Pierwszymi istotami, które wyewoluowały na Ziemi były jednokomórkowce, później powstały rośliny i zwierzęta. Proces twórczy trwał miliardy lat, a wydarzeniem przełomowym było przekształcenie się małpy w człowieka. W przeciwieństwie do przedstawicieli innych religii, ateiści nie wierzą w życie pozagrobowe (ponieważ nie wierzą w magię).

PrzywódcyEdytuj

 • Bóg – stworzyciel wszystkiego z ateizmem włącznie;
 • Richard Dawkins – główny przywódca i przedstawiciel Kultu Nieistnienia Boga. Szpiedzy Watykanu donoszą, że w trakcie spotkań z wyznawcami dochodziło do ceremonialnych orgii i morderstw;
 • Szklanka, której połowę zawartości stanowi woda tudzież inny napój – pozaprzestrzenna istota przestawiająca ludziom różnorakie punkty widzenia na jedną sprawę i starająca się uwolnić ich umysł;
 • Włodzimierz Ilicz Lenin – propaganda komunistyczna, zgodnie z założeniami marksizmu, zakazywała nauczania religii, przez co została spalona boskim piorunem. Naoczni świadkowie twierdzą, że był to grom z jasnego nieba.