Otwórz menu główne
Czyż nie jestem piękny?
Csihar jako człowiek-krzew

Attila Void Csihar (ur. 29 marca 1971) – węgierski wokalista blackmetalowy, który na scenie pojawił się dzięki zaproszeniu i w ten sposób wciąż się utrzymuje.

Csihar początkowo zawodził w zespole Tormentor, gdzie śpiewał o satanizmie i torturach, czyli typowym stylu życia przeciętnego Węgra. Lecz kiedy Dead stwierdził, że opuszcza grupę Mayhem oraz świat żywych, Csihar awansował do rangi wokalisty zespołu-legendy. Bowiem to jemu zaproponowano zastąpienie nieświętej pamięci Ohlina. Oczywiście nie odbyło się to bez pewnych strat moralnych. Na przykład; Attila jako wzorcowy wegetarianin miał obiekcje wobec rzucania w publikę kawałkami mięsa, krojenia świńskiego truchła na scenie i noszenia tychże elementów na sobie. Stał się też pierwszym nie-nordyckim muzykiem w norweskim zespole black metalowym, co odrzucało prawdziwych, norweskich Aryjczyków[1].

W ten sposób Attila mógł ożenić się z węgierską cizią, spłodzić dwójkę dzieci i żyć w sławie. W wolnych chwilach dzięki zaproszeniom występuje w innych zespołach-legendach jak Sunn O))) albo Anaal Nathrakh. Zwykle ogranicza się to wykrzykiwaniu paru słów, co wystarczy, by znaleźć się na liście współtwórców.

Imaż Csihara

Attila Csihar oprócz bycia sławnym, wymyśla kolejne stylizacje, które pokazuje publice zgromadzonej na koncertach. Oto jego sposoby;

  • Attila przebierał się m.in. za Królika Bugsa, mumię, Hitlera, popa, pirata, pszczółkę, człowieka-krzew, ninję, kucharza, Charlesa de Gaulle'a.
  • Attila potrafi przebierać się za nikogo – nosi wtedy na sobie koce, włochate płachty, kartony, a raz ubrał na siebie kombinezon złożony ze śmieci.
  • Attila zakłada na głowę różne rzeczy. Im dłużej występuje na scenie, tym więcej ich tam gromadzi. Zaczynał od ryja świni, przechodząc przez korony cierniowe, a na żelastwie kończąc. Jeśli dalej tak pójdzie, to wkrótce będzie występował z pralką Frania na głowie.
  • Attila występuje zawsze z dwuramiennym, odwróconym krucyfiksem, który zwisa mu z szyi. Przypomina to łańcuchy, jakimi obwieszają się czarnoskórzy raperzy.
  • Attila potrafi też udawać inwalidę. W tym celu jeździ na wózku inwalidzkim.

Przypisy

  1. To, że Dead był Szwedem, można przemilczeć