Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy osoby. Zobacz też burak, burak cukrowy.

Burakosoba chamska, często niezrównoważona psychicznie, z wahaniami nastrojów oraz niezintegrowana z otoczeniem. Nazwa wzięła się prawdopodobnie z powodu pojawiania się czerwonych rumieńców na widok innego buraka płci odmiennej. Jest to także mechanizm obronny. Dorosłe osobniki osiągają z reguły dosyć pokaźną masę, co tłumaczy mało aktywny tryb życia. Buraka da się rozpoznać bez problemu również dzięki charakterystycznej mimice. Twarz buraka jest nieskalana myślą. Czasami występuje pod przykrywką pustego uśmieszku, lub jak to się częściej zdarza naburmuszonych, tłustych warów. Szczególnie w tym drugim przypadku tworzy uroczą kompozycję przypominającą dupę pawiana (zwróćmy uwagę na kolor). Buraki dla upodobnienia się do ich pierwowzoru, często korzystają z różnych usług kosmetycznych (np. solarium, sauna).

Charakterystyka ubioruEdytuj

 
Zmieniam barwy w zależności od sytuacji. Zrozum to, k  a, bo zaraz zrobię się czerwony.

Pospolity burak preferuje mocną stylówę. Wymaga wyszukanych ubrań, które będą w stanie pokryć jego ogromne cielsko, a jednocześnie wyróżnią go spośród innych buraków, jak i nie-buraków. Na jego strój najczęściej składa się:

  • koszulka w rozmiarze XL lub XXL,
  • stara, koniecznie tandetna kurtka (czasami bluza),
  • jeansy na wzór mody sprzed 30 lat, lub śliskie dresy z paskami (wersja osiedlowa),
  • kolorowe buty z bazaru, albo klasyczny zestaw – sandały i skarpetki (wersja wakacyjna).

ZachowanieEdytuj

Buraki wykazują brak porozumienia z otoczeniem i łatwo popadają w konflikty. Czasami szukają ich na siłę, czasami natomiast starają się ich unikać, jednakże jak to niby może być możliwe, skoro nie spodobało im się twoje spojrzenie?! Nie rażą inteligencją, więc większość normalnych ludzi traktuje ich odpowiednio. Jak buraków.

Buraki często się wożą kilkunastoletnim BMW, którym to driftują i palą gumę. Czasami zdarza się, że oprócz opon spalą cały samochód jak słynny Dzidek ze Szczecina. Jeśli chodzi o parkowanie to burak zawsze musi stanąć swym bolidem tak, aby zająć co najmniej dwa miejsca parkingowe. Po wyjściu z fury zazwyczaj trzyma się on w kupie z burakami, czy innymi warzywami, ponieważ tylko wśród jeżyn jarzyn jest w stanie znaleźć szczęście i spełnienie swojej burackiej natury.