Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy imienia. Zobacz też osoby mające tak na imię.

Daria – imię żeńskie pochodzenia perskiego z okresu powstania pierwszego prymitywnego jak na ówczesne realia państwa, powstałe w wyniku połączenia fraz: „Darł ryja”. Prawdopodobnie tak pierwsi osadnicy tych terenów mówili na nierozgarnięte i głupkowato wybuchające dziewczynki.Dodać trzeba, że imię to może mieć również źródło w tym, iż kobiety noszące imię Daria, na zabój zakochują się w swojej ofierze i nigdy nie dają jej spokoju, kiedy tylko ofiara nie przyjmuje zalotów kobiety te ciągle płaczą i „Drą ryja” , że one tak bardzo go kochają. W 90 % z natury ofiarami są istoty męskie o imieniu Tomasz lub Piotr, gdyż żaden inny, choćby święty by z nimi nie wytrzymał.

Spis treści

Zachowanie

Daria prawie nigdy nie pije alkoholu, pomijając pięć dni w tygodniu i weekendy oczywiście. Ma zwykle trudny charakter; albo jest za spokojna, albo wrzeszczy na każdego przechodnia. Nie przyznaje się do swojego wielkiego pociągu do czekolady, pomimo że jest to jej ulubiona potrawa. Całymi dniami siedzi w toalecie tylko po to, żeby inni nie mogli z niej skorzystać. Na widok ołówka dostaje ślinotoku, niestety, lekarzom nigdy nie udało się wyjaśnić tego zjawiska. Jest bardzo inteligentna oraz ma wrodzoną skromność, co cechuje się jej brakiem w młodym wieku. Daria jest ruchliwa i nie potrafi usiedzieć w miejscu. Przechodzi szybko od szalonego podniecenia do głębokiej depresji. Bez przerwy trzeba się nią zajmować, inaczej to ona zajmuje się sprawami innych, nawet gdy nikt o to nie prosi. Sprawna fizycznie. Silna i szybka.

Charakter

Daria jest bardzo uparta i chętnie stawia (na swoim). Każdy, kto ją pozna, zapomina o jej wadach, i póki Daria nie sprowadzi go drastycznie na ziemię, jest z nią bardzo szczęśliwy. Trudno się nudzić w jej towarzystwie, zawsze ma zaskakujące pomysły, przez co traci wielu znajomych, ponieważ nie wszyscy są w stanie to przeżyć. Daria jest obdarzona zadziwiającą intuicją i znaczną siłą uwodzicielską, niepokojącą ruchliwością, jest ciągle w centrum zainteresowania, dlatego ma wielu przyjaciół, kolegów, znajomych. Jednak żaden z nich nie nadaje się na kandydata na męża.

Szkoła

Daria uwielbia się uczyć. Najczęściej jako ulubioną lekcję wymienia przerwę, jednak potrafi doskonale wykonywać obowiązki, dzięki temu udaje jej się zazwyczaj przed końcem roku poprawić oceny. W szkole jest istną gwiazdą socjometryczną, ma miliony koleżanek, których połowy imion nie pamięta. Jednak zdarza się, że pewne imiona wpadają jej w głowę.

Inne

Daria zawsze jest goła i wesoła (gdy będziesz chciał wyjść z Darią na spacer, musisz mieć w portfelu nie mnie niż wypłatę taty i mamy i zapas cierpliwości na zakupy). Śmieje się z byle powodu, przez co inni patrzą się na nią jak na wariatkę. Boi się traktorów i burz, uwielbia komedie romantyczne, jednak gdy umiera główny bohater wyrzuca telewizor przez okno. Potrafi kochać na zabój, w dosłownym tego słowa znaczeniu.