Otwórz menu główne
Saxton Hale propert damage!.png
Saxton Hale Versus The World by ZombieDiaries.jpg

UWAGA !!!
SAXTON HALE zatwierdza ten artykuł!
Jeżeli nie jesteś w 100% z niego zadowolony, to będziesz miał do czynienia ze mną!

PAMIĘTAJ O TYM!
Demoman1.png
Wystarczy jeden mały lont, szczypta nieobliczalnego chloranu potasu, jedno nieostrożne drgnięcie... i KA-BOOM!
Demoman o swojej pracy

Demoman (właściwie Tavish DeGroot) – postać występująca w grze Team Fortress 2 jako osoba uczestnicząca w konflikcie pomiędzy korporacjami Reliable Excavation Demolition (RED) oraz Builders League United (BLU). Postać wielbiona przez wielu, nienawidzona przez jeszcze większą grupę ludzi[1] oraz jedyny na świecie Wielki Powieczny – na liście wyboru bohaterów grywalnych jest zaraz za Pyro, który jak wiadomo jest Nie Do Końca Wielkim Przedwiecznym.

Demoman jest postacią naszpikowaną aż do bólu negatywnymi stereotypami. Jest on bowiem Murzynem. Co więcej jest on na wpół niepełnosprawnym[2], szkockim[3] alkoholikiem, który w dodatku jest mściwym psychopatą[4] i mordercą pracującym dla amerykańskiej masonerii. W dodatku ma w sobie cechy Azjatów, gdyż na polu walki potrafi duplikować się w nieskończoność.
Przy takim zestawieniu sprzeczności oczywiste jest że Demoman ma polskie korzenie.

Spis treści

Historia

Początkowo Tavish był sierotą porzuconą w jednym ze szkockich przytułków. Niestety wrodzona zawziętość oraz fascynacja wszelkiej maści materiałami wybuchowymi i straszliwy plan zabicia Potwora z Loch Ness kosztowały sześcioletniego Demomana pierwszą parę przybranych rodziców. W wieku siedmiu lat Demoman, poszukując letniej pracy, trafił do maga Merasmusa, gdzie na skutek nieszczęśliwego wypadku[5] utracił swoje oko. Niezrażony tym Demoman postanowił powrócić do prac nad granatami, bombami i minami, czym przysporzył sobie niechęć administracji Szkoły Podstawowej Crypt dla Sierot niedaleko Ullapool w górach Szkocji.
O talencie młodego Demomana stało się głośno i wkrótce do szkoły Crypt zawitało dwoje gości – jego prawdziwi rodzice. Czule wyjaśnili, że każdy Demoman jest porzucany zaraz po urodzeniu do czasu, aż objawi się jego talent – długowieczna, okrutna i kompletnie niepotrzebna tradycja Górskich Specjalistów od Materiałów Wybuchowych. Jego nieszczęśliwe dzieciństwo dobiegło końca, lecz jego szkolenie dopiero się rozpoczęło.
Po latach Demoman został jednym z czołowych najemników walcząc w międzyczasie z wrogimi korporacjami, niechęcią, docinkami towarzyszy, swoim własnym okiem[6] oraz nałogiem alkoholowym.
Aktualnie Demoman mieszka w luksusowej willi w Badlands w Nowym Meksyku w USA, a swój zamek rodowy „DeGrootKeep” oddał ku celom turystycznym. Jego matka, którą na starość się opiekuje, wyzywa go od nierobów[7] nie szanujących rodzinnych tradycji pracujących w pocie czoła niewidomych Szkotów[8], pomimo że zarabia rocznie około pięciu milionów dolarów.
Jego tegoroczne plany obejmują głównie walkę z mechaniczną armią Graya Manna, próbującego pozbawić jego, i resztę najemników, środków do życia.

Uzbrojenie

Poznajcie go

Tavish DeGroot, z racji bycia Demomanem, w swoim arsenale posiada głównie granatniki oraz wyrzutnie bomb samoprzylepnych. Ostatnio lubuje się także w armatach. Będąc w sytuacji zagrożenia potrafi także bić się butelką z szkocką whisky, którą systematyczne popija podczas walki.
Nie wiadomo jednak dlaczego upodobał sobie miecze. Demomana bardzo często można spotkać goniącego ludzi z tą bronią, najczęściej z tarczą która przyśpiesza jego ruchy, mimo iż według podstawowych zasad aerodynamiki powinna mieć ona zupełnie odwrotny efekt.
Amerykańscy naukowcy próbują także dowiedzieć się dlaczego uznaje on buty jako broń.

Umiejętności

Demoman, aby utrzymać się przy życiu jest szeroko uzdolniony. Potrafi na przykład:

 • Zastawiać wybuchowe pułapki na suficie,
 • Jednocześnie walczyć i pić alkohol,
 • Szarżować z mieczem,
 • Skakać na minach przeciwpiechotnych,
 • Duplikować się,
 • Odradzać się po śmierci.

Badania wykazały, że dwie ostatnie umiejętności Demoman zawdzięcza tylko i wyłącznie znajomości z Pyro.

Kwestia Demopana

Stout Stout Shako, for for 2 refined!

W sprzyjających okolicznościach Demoman zamienia się w szalonego superbohatera – Demopana. Charakteryzuje się on czapką z kuferkiem pełnym złotych monet, okularami typu Shutter Shades, tarczą, oraz, rzecz jasna, patelnią.
Demopan ma moce super szybkości, niesamowitego talentu muzycznego, wkur  innych graczy oraz, co najważniejsze, moc sprzedawania Stout Shako za dwa metale rafinowane.

Ciekawostki

 • Pomimo wyżej wymienionych cech, Demoman nie jest ani Żydem, ani Cyganem.
 • Demoman nie nosi kiltu;
 • Demoman MOŻE nosić kilt;
 • Demoman czasem przebiera się za perskiego szacha...
 • ... albo króla szkockiego...
 • ... lub też pirata;
 • Wytwarza czapki z metali
 • ... choć sam nosi wełnianą czapeczkę zrobioną przez jego babcię;
 • Nie potrafi rzucać swoich granatów;
 • Znaleziony granat poniemiecki używa jako broni białej;
 • Potrafi ściąć głowę kijem golfowym.

Galeria


Przypisy

 1. Jego przeciwników
 2. Nie ma jednego oka
 3. A więc skąpym
 4. Nienawidzi wszystkich ze zdrowym oczami
 5. Czytaj: Z jego własnej głupoty
 6. Powiększonym 200-krotnie i użytym jako potwór przez wspomnianego wyżej Merasmusa
 7. Jego zmarły ojciec miał 36 prac
 8. „Żaden szanujący się Demoman nigdy nie miał żadnego oka przekraczając 30 lat!” – pani DeGroot