Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy imienia. Zobacz też kraj o tej samej nazwie.

Dominika – imię żeńskie składające się prawdopodobnie z wyrazów „dom” i „nika”, bądź z nazw pierwszego oraz trzeciego stopnia gamy C-dur, czyli Do, Mi oraz słowa „nika”. W obu przypadkach naukowcy nie stwierdzili jednak czym lub kim jest „nika”, dlatego końcowy efekt po złączeniu tych wyrazów jest równie mizerny i bezsensowny jak osoby, które to imię noszą. Wszystko wskazuje jednak na silne związki z domem (zapewne pracami domowymi) oraz muzyką.

Geneza

Pierwsza Dominika (dokładnie jej prototyp Dominika CX01) powstała na Dominikanie, w ramach projektu prowadzonego przez kościół Dominikanów. Mieli oni na celu wyprodukować sobie armię wiernych, którzy będą tworzyć sztuczny tłum na mszach ku zazdrości katolickich księży. Eksperyment jednak się nie powiódł, gdyż pozostałe zarodki uciekły z powrotem do oceanu. Gdy Dominikanie myśleli, że eksperyment zakończył się fiaskiem, na całym świecie zaczęło rodzić się coraz więcej dziewczynek o imieniu Dominika. Postanowiono zahamować niekontrolowany rozwój małych paskudztw i w maju 1742 roku wystrzelono jedyny żyjący prototyp Dominika CX01 w kosmos. To wydarzenie niczego nie zmieniło.

Charakter

Jeżeli widzisz dziewczynę, która podbiega do ciebie ze słowami „cześć, jestem Dominika”, oznacza to, że ma na imię Dominika i chce cię poznać. Jej charakter na ogół jest trudny do scharakteryzowania dla przeciętnego mężczyzny, gdyż trudno zrozumieć co Dominika robi i co ma na myśli robiąc to co właśnie robi. Można wprawdzie próbować ją zrozumieć, ale to nie przyniesie skutku.