Otwórz menu główne

Dyskusja:Biuletyn informacyjny na wybory prezydenckie w Polsce 2010

Bo widziałem, że się różni debile tu już próbowali wymandżać, to napiszę disklajmera:

  • Artykuł parodiuje sposób prezentowania kampanii przez TVP, promując J. Kaczyńskiego mimo jego oczywistych wad i oczerniając Bronka eksponując jego wady i robiąc z igły widły
  • Jest tylko Korwin jako trzeci, bo obiecaliśmy, że opiszemy więcej niż dwóch. Trzech>dwóch.
  • Korwin został pokazany na zdjęciu wyrwanym z kontekstu, tak jak jedynie pokazuje go TVP - byle ośmieszyć
  • TVP prawie nie mówi o oinnych kandydatach - stąd ich nie ma.
  • Wszystkie "oczerniające" powody na za i przeciw są wyolbrzymione i są to zwykłe żarty i ironia (i odwracanie kota ogonem).
  • Ten "przekaz podprogowy" jest tak czytelny, że nie zalicza się pod przekaz podprogowy. Natomiast tworzy śmieszny kontrast z linkiem, który znajduje się w dlaszej części zdania - mimo wywyższenia Kaczora nad Bronka, "zły wybór" linkuje pod Kaczyńskiego. Dla jaj i dla skołowania.
  • I jeszcze raz - to jaja z TVP a nie promocja kandydatów. Zresztą... Dajcie spokój. Jak ktoś tu widzi wywyższanie KAczora, gdy zalety są przedstawione jak wady a wady sztucznie przerobione w zalety w sposób, którego nikt nie kupi... Pfff

Brak Użytkownika 17:04, cze 4, 2010 (UTC)

Popieram Ptoka, a pozatym to niema najmniejszego sensu. Jeśli to nadal będzie takim zamkniętym tematem, zgłoszę to na SDU albo do EK. To zależy, i proszę nie odczytywać tego jako groźbę wobec żadnego z kandydatów. Poszukiwana żywa lub martwa 17:24, cze 4, 2010 (UTC)

  • TVP postanowiło na czas wyborów powiedzieć o innych kandydatach niż Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski (znacząco omawiany jest tam także Grzegorz Napieralski).
  • jako zły wybór linkowany jest właśnie Bronisław Komorowski, nie Jarek K.
  • proponuję stworzenie strony ujednoznaczniającej rozgałęziającej się na 2 strony (jedna dla fanów Komorowskiego, druga dla fanów Kaczyńskiego).

83.25.165.230 22:32, cze 4, 2010 (UTC)

Dzięki za spełnienie przynajmniej jednego z wcześniejszych postulatów (ze złym linkowaniem). Jeżeli zaś chodzi o przekaz podprogowy, jest on oficjalnie zakazany (choć kontrola tego zjawiska przez organy sprawiedliwości jest znacząco utrudniona). Proponuję stworzyć coś w rodzaju ukrytego szablonu w ekranie edycji (wiem, że coś takiego ma Wikipedia, pewnie może coś takiego ma i Nonsa) lub jawny szablon w którym napisane byłoby, że nie należy traktować tego tekstu na poważnie (żeby nie było w przyszłości, że ktoś wezwał Alert24 czy Kontakt TVN24 w sprawie tego artykułu lub że pojawią się korekcje, mające na celu przywrócenie poprawności politycznej w artykule). Z tym postulatem odwołuję niespełnione poprzednie postulaty (strona ujednoznaczniająca z rozgałęzieniem na 2 strony, uzupełnienie o innych kandydatów). 83.25.165.230 23:47, cze 4, 2010 (UTC)

To jest Nonsensopedia. Przekaz podprogowy jest żartem, zresztą wyżej wyjaśnionym. Nonsensopedia jest encyklopedią humoru, nie ma potrzeby zaznaczać przy artykule, że jest nie na poważnie. ᒦᓂᐊ 00:04, cze 5, 2010 (UTC)
Nonsensopedia:Zrzeczenie się odpowiedzialności. bartwórgierminismalitycznie. 11:40, cze 5, 2010 (UTC)

Proponuję jednak dodać innych kandydatów. Napieralski, Lepper i Olechowski by się przydali, ponieważ media też o nich mówią. Cesarz Os, bo nie Włatca Móch 19:48, cze 9, 2010 (UTC)

Kurwa, nie rozumiesz konceptu? Dlatego ich nie ma bo media o nich nie mówią, a biuletyn ten parodiuje to co robią media. Jak dodamy ich, to nie będzie już tego efektu. jezu... Brak Użytkownika 14:56, cze 10, 2010 (UTC)
Powrót do strony „Biuletyn informacyjny na wybory prezydenckie w Polsce 2010”.