Otwórz menu główne

Escape the Room – gry internetowe przeznaczone dla osób, które mają zbyt dużo czasu i nie mają co z nim zrobić. Celem takiej gry jest zebranie mnóstwa zupełnie bezużytecznych i bezsensownych przedmiotów i „podpowiedzi”, których należy użyć w logicznych i jakże życiowych zagadkach (serio, kto zamyka szufladę pełną puzzli kodem z kolorów?!), żeby na końcu otrzymać klucz/kod/szyfr/puzzle do drzwi wyjściowych i uciec wreszcie z pokoju. Z reguły gry Escape są niemożliwe do przejścia i zamiast satysfakcji gracz odczuwa głębokie upokorzenie i dąży do samobójstwa.

Typy graczy

  • Znudzony – ten typ gra w eskejpa tylko dlatego, że mu się po prostu nudzi i nie ma pomysłów na zabicie czasu. Jego gra jest zupełnie pozbawiona energii i woli walki: jak przejdzie to dobrze, jak nie – to też dobrze. Nie emocjonuje się grą, przez co po zwyczajowej porażce nie rozwala komputera i wszystkiego wokół.
  • N00b – ten typ z kolei bardzo emocjonuje się grą i wybitnie przeszkadza mu fakt, że wydostanie się z pokoju może okazać się problemem. Noob zwykle zbiera wszystkie dostępne w pomieszczeniu przedmioty i próbuje coś z nimi zrobić, jednak nic mu nie wychodzi, bo nie rozumie, że do otworu w kształcie kółka nie będzie pasował klocek w kształcie serduszka. Gra nooba trwa przeciętnie trzy minuty, po czym osobnik dokonuje destrukcji lub nawet autodestrukcji, gdyż oczekiwał rychłej wygranej.
  • Cziter – nie przejmuje się grą prawie w ogóle – zależy mu jedynie na przejściu jej. W tym celu wchodzi na YouTube i postępuje zgodnie ze wskazówkami jakiegoś mastera, który nagrał i wstawił filmik prezentujący jego bezbłędne przejście gry. Zawsze „wychodzi z pokoju”, dlatego też nie odczuwa objawów nerwicy z powodu porażki.
  • Master – poznał już wszystkie tajemnice gier Escape the Room i przechodzi je z palcem w dupie. Często też nagrywa filmiki, z których korzystają cziterzy.
  • Pokemon0o00O, yaKk! F@inY p0kO!kk!!! <3 <3 xDDDxFFFxp :****


  To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny gier. Jeśli umiesz grać nie tylko na nerwach – rozbuduj go.