Otwórz menu główne
Prawdziwa okładka ich albumu
Mała kupa - kupa - duża kupa - Kupicha!
Gimnazjalista ćwiczy stopniowanie rzeczownika.

pedoFeelkatowicki zespół pochodzenia rosyjskiego grający pseudo-rock[1], który wykorzystując chwilową naiwność 13-latek chce zbić wielką kasę i wyjechać do Niemiec na szparagi.

Spis treści

Teksty piosenek

Backmasking w wykonaniu Feel
 
Pytanie z innej beczki – jaka jest zawartość pustej szklanki pomarańczy[2]?

Zbiór tekstów zespołu Feel powinien służyć jako poradnik „jak zdobyć serca słuchaczy za pomocą bełkotu pseudopoetyckiego?”. Najsłynniejszym cytatem, z piosenki „Jak anioła głos”, jest „w pustej szklance pomarańcze to dobytek mój”. My również zazdrościmy wokaliście dobytku, będącego bytem sprzecznym, gdyż, jak powszechnie wiadomo, szklanka nie może być pusta, jeśli są w niej pomarańcze. Wiadomo także, że nie da się wsadzić kilku pomarańczy do szklanki.

Teksty piosenek Kópichy są tak zmyślnie napisane, że jakby to puścił od tyłu (w tym przypadku backsmacking „piosenki” „Mój Dom” (czyt. „Moja Melina”) to słychać bardzo wyraźne wołanie do Szatana (czy nawet proszenie go o zgwałcenie swojej kości). Warto również wspomnieć, iż backsmackingi piosenek pedoFEELA ukazują prawdziwe oblicze ich „muzyki”. Czyli mistrzowski i niepowtarzalny kicz wszechczasów.

Zasada działania

Guru w zespole to Piotr Kupicha, chłopak do tańca i do różańca, gdyż oficjalnie śpiewa, gra, komponuje, pisze teksty i wysyła płyty na torrenty i bazary. Jednak jego faktyczna funkcja sprowadza się tylko do tego ostatniego oraz włączania adaptera na koncertach, gdyż zespół prawie zawsze gra z playbacku. Wyjątkiem jest brak publiczności. Muzyka powstaje w programie Dance eJay 2.0 Beta pod czujnym okiem Piotra Rubika.

Plotki

Istnieją uzasadnione podejrzenia, że Piotr Kupicha poddał się zabiegowi kastracji przed nagraniem piosenki Jak anioła głos w celu podwyższenia falsetu o 10 oktaw, jednak muzyk stanowczo zaprzecza tym doniesieniom, natomiast jego żonka zagadkowo milczy w tej sprawie; pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż zdarza jej się nazywać męża jelonkiem.

Ciekawostki

  • Jeden z członków zespołu zaczął grać w Tibię, jednak po paru nieprzespanych nocach, gdy wszyscy się od niego odwrócili, i zamiast prosić o to adminów Tibii, napisał piosenkę. Tak powstało "Pokaż Mi Niebo".

Świadomość Kupichy

 
Piotruś dostaje orgazmu na scenie

Wśród słuchaczy grupy Feel panuje kult wokalisty. Najzagorzalsi fani wierzą, że poprzez intonowanie tekstów piosenek osiągną doskonałość oraz wreszcie zrozumieją, o co w nich właściwie chodzi. Ten stan nazywa się dumnie Świadomością Kupichy. Osiągnięcie go, podobnie jak zrozumienie przesłania, nie jest łatwe. „Kiedy przejawia On Swoją energię myślenia, jest On Najwyższym Panem” – głosi jedno z przykazań. Każdy, kto wyznaje wyższość Feela nad innymi zespołami, musi oczyścić się z grzechów poprzez długie modlitwy i intonowanie najważniejszych zdań, do których zalicza się:

Widzę obraz Twój
W pustej szklance.
Pomarańcze –
– To dobytek mój

Szczególnie ważne słowa; uświadamiają, że należy wyzbyć się majątku i wyrzec wszelkich przyjemności. Nieodzownym elementem rytuału jest wycięcie zdjęcia Kupichy z „Bravo” i wpatrywaniu się w nie przez min. 4 godziny. 4, ponieważ z tylu liter składa się nazwa zespołu. Post i pomarańcze pozwalają poczuć Boskość Lotosowych Stóp Kupichy.

Pokochaj, kiedy ja sam ze sobą kłócę się.
Oddychaj dla mnie,
Spójrz czasem w oczy me.
Zastanów się.
No, zastanów się!!!

Powtarzanie tego fragmentu oznacza najwyższe oddanie i gotowość do heroicznych czynów, takich jak spojrzenie Piotrowi w oczy czy oddychanie dla niego.

Słuchaj, słuchaj bo
Zabawnie tak oddychać przez różową słomkę,
Cudownie tak rozmawiać bez niemiłych wspomnień.
Każdy dzień mówi nam coraz więcej.
Słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz

Ów fragment intonowany jest podczas porannego joggingu przy użyciu różowej słomki. Żaden inny kolor nie jest dopuszczalny – np. zastosowanie czarnej oznacza otwartą wojnę ze Świadomością Kupichy. Rytuał polega na zatkaniu jednej z dziurek nosa i włożenia słomki do drugiej. Taki sposób wymiany gazowej owocuje odlotem, jakiego nie funduje nawet marihuana, a intonowanie przybliża do Boskiego Stanu Świadomości Kupichy.

Znane są również przypadki, kiedy to ludzie po wielu trudach osiągają Świadomość Kupichy.

Czułam, że marnuję swoje życie. Radio uratowało moją egzystencję – pozwoliło mi usłyszeć boski głos Piotra, a intonowanie otworzyło oczy i pozwoliło oczyścić duszę. Sprzedałam wszystko, ale mam szklankę i co dwa dni kupuję pomarańcze. Mieszkam pod mostem, ale jestem szczęśliwa, bo umiłowałam Lotosowe Stopy Pana i wiem, że on jest zawsze ze mną – pisze Joanna K. z Katowic, nosząca dokładnie taki naszyjnik, jak jej guru. Codziennie powtarza „jak w westernie jeden sen”, dzięki czemu, jak mówi, schudła sześć kilo.

Z uwagi na małą szkodliwość społeczną utwory Feela grane są na wszelkich imprezach i w większości stacji radiowych.

Przypisy

  1. Źródło: Wikipedia.
  2. Gówno jest!