Otwórz menu główne
Ten wątek nie był edytowany od 472 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Nosiłem się z zamiarem napisania tej propozycji już od kilku dni. W związku z tym powstało to:
Nonsensopedia:Przegląd miast Polski

Jak widać, znajdują się tam niezliczone ilości redlinków. Nie mamy praktycznie nic na temat geografii Polski pomimo tego, że jesteśmy polską encyklopedią humoru. Moim skromnym zdaniem powinno się to dość prędko zmienić, gdyż hasła o danym mieście mogłyby pokierować jego mieszkańców na trop naszej strony. Dość często sort ludzi, którzy nie posiadają zainteresowań, a jedyne czym żyją to znajomi oraz otoczenie nie mają u nas punktu zaczepienia. Jestem tym samym za zorganizowaniem inicjatywy, najprawdopodobniej poprzez F******k, w której ludzie zaproszeni by byli do podzielenia się najbardziej absurdalnymi oraz interesującymi opisami na temat ich miasta oraz jego okolicy. Miast jest mnóstwo, a chętnych z pewnością nie będzie brakowało. Nawet gdyby w związku z całym zamieszaniem powstało 20 artykułów, byłoby to aż 20 artykułów więcej. Skoro W*******a ma swoje ruchy społeczne i cele do osiągnięcia, możemy też poświęcać miesiące na dane zagadnienia takie jak na przykład wyżej opisane uzupełnianie haseł z dziedziny geografii Polski.


Gdyby miało się to już odbyć, widzę to na dwa różne sposoby. W pierwszym instruujemy ludzi, by wysyłali luźny tekst na podany adres mailowy, z czego my, redaktorzy będziemy mogli później utworzyć jakiekolwiek hasła. W drugim zaś zaprosilibyśmy ich do bezpośredniego pisania artykułów, co wiązałoby się z regularnym pilnowaniem OZ oraz przepuszczeniem wszystkich nowych pozycji przez gruntowną redakcję i co jest też ważne – bez nadgorliwego usuwania. Jeżeli w takim momencie pojawia się treść, lepiej przetrzymać ją do zakończenia fali, a następnie zweryfikować co się nadaje, a co nie. Czekam na wasze opinie, zgromadzeni towarzysze. Risen911.gifRisen911spam.gif 18:50, kwi 22, 2011 (UTC)

Za.svg.png Głosy na tak:

 1. Użytkownik:Joker619 19:10, kwi 22, 2011 (UTC)
 2. Jeremiasz.Napisy na murze 19:16, kwi 22, 2011 (UTC) Pewnie :)
 3. Po dziabągu 19:30, kwi 22, 2011 (UTC)
 4. 禅.氮. 19:33, kwi 22, 2011 (UTC) chyba przejdzie w trybie przyśpieszonym!
 5. TrojaninKadet.png 19:33, kwi 22, 2011 (UTC)
 6. Argh! (dyskusja) 11:52, kwi 23, 2011 (UTC) :)
 7. JohnAvery napisz 12:06, kwi 23, 2011 (UTC)
 8.  niestety  14:02, kwi 24, 2011 (UTC) Jestem przeciw, a nawet za.
 9. Dawny NikoMiku 06:06, kwi 29, 2011 (UTC)

Przeciw.svg.png Głosy na nie:

 1. .

Smutnykruczek.png Dyskusja:

Można taką akcję urządzić, ale był już podobny pomysł z GNM i chyba umarł śmiercią naturalną. Optowałbym za opcją pierwszą żeby niepotrzebnego syfu nie robić, aczkolwiek takie luźne wycinki nie mogą leżeć na skrzynce i muszą być ogólnodostępne. Użytkownik:Joker619 19:10, kwi 22, 2011 (UTC)

Ja jestem odmiennego zdania niż pan Użytkownik:Joker619, będzie spam na OZ, owszem ale daje nam szansę na dawkę nowej krwi. Ale to zostawiam w waszych rękach. Zentro Xenon.png Zentro Xenon gadajka.png 20:43, kwi 22, 2011 (UTC)

Ja akceptuję, pomysł super, nie wezmę udziału – wykropkowane narzędzie jest nie dla mnie. Z drugiej strony, i tak chociażby istniejące artykuły o miastach w dużej części ograniczają się do liczby Biedronek i wypisania dzielnic z składem procentowym moherów i dresów, i zauważcie, jak powszechne jest to zjawisko. Moim zdaniem to może pogorszyć i tak mizerną jakość artykułów o miastach (choć szczerze uważam, że jednak poprawi), a na efekty w postaci zlikwidowania choćby połowy redlinków przyjdzie długo czekać – ale szanse są i trzeba się imać propozycji. Żeby nie było, że nie wyraziłem opinii – DelPacinoSzablon.gif ♥♦ 09:25, kwi 29, 2011 (UTC)


Zdaje mi się, że jednogłośnie uznaliśmy propozycję za dobrą. Cieszy mnie to bardzo, ale nie ma na co czekać i trzeba powoli przejść do planowania rozwoju akcji. To, o czym wspomniał Pacino jest bardzo prawdziwe i dlatego powinniśmy to tak zorganizować, żeby potem nie narzekać. Jeżeli damy ludziom pisać artykuły od zera, będziemy świadkami żenującego stylu pisania, miernego poziomu humoru, błędów ortograficznych i interpunkcyjnym, a znając nasze podejście do usprawniania treści, w większości pozostaną to liche artykuły, pełne bezwartościowego lania wody. Na moje skromne oko ta wizja odpada, gdyż jak już wyżej wspomniałem, zarówno ludzie nie znający zasad redagowania Wikii mogą narobić syfu, jak i my, sentymentalnie nastawieni do większości zamieszczanej treści nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie do redakcji większej ilości danych. Co jeszcze... akcja ta nie ma nic wspólnego z F******kiem, który jest jedynie motorem napędowym, żeby większa ilość osób zobaczyła, że cokolwiek się tu w ogóle kroi. Informacje o całej akcji będą zamieszczone głównie na Nonsensopedii, jako że jest to centrum całej tej akcji. A teraz walnę sobie akapit, żeby było czytelniej.

Jak miło. Mi osobiście widzi się to tak jak zaproponowałem na początku. Tworzymy jakieś propagandowe posty na F... zachęcające ludzi do podzielenia się z nami i ze światem najbardziej absurdalnymi faktami ze swojej okolicy. Pisanie artykułów w punktach jest o wiele łatwiejsze i zapobiega laniu wody, potrzebnego do wprowadzenia każdego kolejnego zdania. Nie jest to może szczyt ambicji ani estetyki, ale lepszy wypunktowany artykuł niż jego brak, lub jakiś suchar mylnie zaznaczający bluelink w miejscu, gdzie go być zdecydowanie nie powinno. Ludzie zobaczą stronę projektu u nas – będą tam dwie instrukcje:

 • Głośna, zachęcająca do wysyłania na maila informacji o swoim mieście, kilka do kilkunastu podpunktów z wyszczególnieniem tematyki i zabronionych motywów typu prywata, agita etc.
 • Cicha, zachęcająca do zapoznania się z N:R i napisania czegoś na własną rękę, odradzana dla początkujących ze względu na słabą jakość i konieczność redakcji każdej, nowej pozycji z osobna.

Dane, które napłyną zarówno w postaci nowych artykułów, jak i wypunktowanych list na mailu, które oczywiście zostaną opublikowane w jednym miejscu dla nas, redaktorów, pozostaną do zredagowania oraz ułożenia z tych danych artykułów na temat miast Polski. Nie jest to może świetlana wizja dla załogi strony, ale należy wybrać między włożoną pracą, słabej jakości artykułami, a zastojem. Mi też za bardzo się nie chce pisać o jakichś zakątkach Polski, których nigdy nie widziałem ani nie zobaczę, ale chce mi się rozbudowywać tę stronę i mam nadzieję, że wam również.

Zmieniam się w Emdeggera, a już na pewno poprzez ilość pisanej na forum treści.Nie sprawdzam poprawności tej wypowiedzi, bo chodzi w niej o treść, a nie o styl czy formę. Są ważniejsze rzeczy do pilnowania niż budowa informacji na forum. Do rozważenia i skomentowania pozostawiam wam wyżej opisaną kwestię. Slava! Risen911.gifRisen911spam.gif 11:45, kwi 29, 2011 (UTC)

Jeśli komuś nie bardzo chce się czytać taką ilość tekstu, streszczę post Risena.

Pomysł został uznany za dobry, ale bez dobrej organizacji zrobi się masa syfu. Na Fejsbókę zostanie wstawiona krótka informacja o tej akcji, ale większość szczegółów będzie na naszej stronie. Ludzie których to zainteresuje będą wysyłać na maila jakieś ciekawostki o danym mieście. Należy przy tym zniechęcać początkujących do pisania na własną ręke bo i tak im to nie wyjdzie, a tych mniej niedoświadczonych zapoznać z krótkim poradanikiem redagowania. Ogólnie roboty przy tym będzie wchuj mnóstwo, ale właśnie po to tu jesteśmy :)


Nie mam pojęcia kto ma dostęp do nonsensopedyjnego maila, ale nie jest on ogólnodostępny więc proponowałbym bardziej stworzenie specjalnego brudnopisu podzielonego na sekcje (poszczególne miasta) do umieszczania tych ciekawostek, do którego można by zalinkować z fejsbooki Użytkownik:Joker619 02:33, maj 2, 2011 (UTC)

Jeszcze lepszy pomysł

Zajmując się rekatem miast wpadłem na jeszcze lepszy pomysł. Umieszczamy na stronie głównej inicjatywę regionalną dla danego województwa i zachęcamy jego mieszkańców do napisania jakichś haseł. Normalny blok jak każdy inny, jakieś dynamiczne, chwytliwe zdanie, obrazek powiązany z województwem oraz lista miast, w większości redlinki. Na samym dole szybciutka instrukcja jak to wykonać (napisać hasło). Przygotuję szybki projekt, zobaczycie.    09:24, cze 3, 2011 (UTC)

Oceniać i poprawiać, towarzysze. Slava.    10:30, cze 3, 2011 (UTC)

Po drobnych poprawkach może być.   dyskusja« 12:42, cze 3, 2011 (UTC)