Otwórz menu główne
Gupik lekko nieostry i rozmyty

Gupik – ryba akwariowa z rodzaju wszystkożernych (najbardziej lubi spożywać własne potomstwo).

Spis treści

WystępowanieEdytuj

Gupika (zwłaszcza pawie oczko) spotkać można w imitujących krakowską tajgę zbiornikach wodnych, zwanych akwariami w sklepach zoologicznych. Występują również na południu kuli, ale nie ziemskiej, lecz takiej z wodą, jak również na Antarktydzie (choć kłamliwa Wikipedia twierdzi, że jest dokładnie na odwrót).

RozmnażanieEdytuj

Gupiki rozmnażają się często i gęsto. Czyni to z nich również gatunek samowystarczalny – dzięki wysokiemu przyrostowi naturalnemu (nawet 10 nowych gupików na sekundę kwadrat) większe ryby są w stanie najeść się nowo narodzonymi. Oznacza to, że jeśli zechcesz hodować gupiki, musisz tylko…

HodowlaEdytuj

Jedyną rzeczą wymaganą przy hodowli tych ryb to zapewnienie pokarmu startowego oraz odpowiednio dużej ilości samic i przynajmniej jednego samca. Pozwoli to na utrzymanie populacji przez około dwóch tygodni, potem umrą na śmierć w wyniku przerybienia zbiornika.

Historia gatunkuEdytuj

Gupiki zostały odkryte w latach '30 ubiegłego wieku w Berlinie, co oznacza, że jest to gatunek nazistowski. Odkryty został w tzw. niemieckiej afryce wschodniej, co sugeruje, że gupiki są tak naprawdę murzynami. Nazistowskimi murzynami. Może więc lepiej rozważyć jego hodowlę?


  To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.