Otwórz menu główne
Wersja wysportowana, bo właściwie tylko taką rzeźbiarze i malarze chcieli tworzyć

Hermes – syn Mai i Zeusa. Poseł na Olimpie. Od małego złodziej krów (ukradł bydło Apolla już pierwszego dnia życia). Skonstruował także cytrę, bestialsko mordując żółwia i jedną z wspomnianych wyżej krów, aby uzyskać jej flaki. Najwyraźniej był zoofilem, ponieważ nosił pałeczkę zwaną kaduceuszem, ozdobioną 2 martwymi żywymi wężami.

Wygląd zewnętrznyEdytuj

Piękny zaiste był… Miał złote kędziory (a skąd się to słowo właściwie wzięło?) Wedle jednych źródeł był wysportowanym młodzieńcem, wedle innych miał sylwetkę jak niedokarmiony amorek. No bo jaki miał być, skoro od małego pochłaniał bydło, nawet w stanie surowym?

ŻyciorysEdytuj

Hermes był zajebiście mądry i dowcipny, dlatego wszedł w spółkę z Zeusem i pomógł mu obalić Syzyfa, króla Koryntu, który chciał wydać ich sekret dotyczący nielegalnego pędzenia bimbru, nazywanego także ambrozją. Był on częstym gościem w podziemiach, co pozwala nam kwestionować udane pożycie Persefony i Hadesa. Ogólnie był wszędzie tam, gdzie działa się jakaś rozpierducha i zabawa, aby potem plotkować z babami przy kądzieli. Dorabiał jako listonosz.


  Autor tej sekcji wpisał tu raptem parę słów. Jeżeli denerwuje Cię takie postępowanie – rozwiń ją.

PotomstwoEdytuj

Niejaki Pan, władca lasów. Kozionogi stwór, pragnący zniewolić wszystkie nimfy, które oczywiście uciekały. Wspomnieć należy tragiczny przypadek nimfy Syrinks, która na widok nagiego Pana zamieniła się w trzcinę, tylko po to by zrobiono z niej fujarkę.

Drugim potomkiem(albo potomkinią) Hermesa był/a Hermafrodyt/a. Była to osoba postury Afrodyty lecz z męskimi genitaliami, lub Hermesem z kobiecymi piersiami. Matką jego była oczywiście Afrodyta, czego nawet idiota by się nie domyślił.

Hermes miał jeszcze wiele dzieci, mało ważnych i charakterystycznych. Ponieważ bogowie nie brzydzili się seksować nawet ze zwierzętami, rodziną oraz żywiołami, wiele sztuk jego potomstwa zostało ominięte.