Otwórz menu główne
Mapa Europy po trzeciej wojnie światowej

III wojna światowa – zapowiadany od 1945 roku sequel gry „II wojna światowa”.

Spis treści

Możliwe opcje gry

Gracze na pewno będą mieli do wyboru więcej opcji, a stare zapewne będą bardziej rozbudowane. Zapewne będą mieli do wyboru mniej więcej takie same państwa, chociaż niektóre nieco zmodyfikowane (prawdopodobnie nie będzie opcji grania ZSRR). Powinny zmienić się sojusze, w których państwa te będą (chociaż najprawdopodobniej zmienią się nazwy organizacji), ale skład powinien być podobny do sojuszy z poprzednich części.

Fabuła

Fabuła może nie być tak wciągająca, jak w poprzednich częściach gry, chociaż prawie na pewno pojawi się przynajmniej parę różnych wątków. Wszystkie oczywiście doprowadzą w mniejszym lub większym stopniu do rozpoczęcia wojny rozgrywki.

Prawdopodobnie dostępne frakcje

 • USA – dotychczas największa potęga, w trzeciej części gry będzie niestety przechodzić kryzys, który spowoduje jej znaczne osłabienie na polu międzynarodowym. Barack Obama straci poparcie społeczności i aby zapewnić sobie następną kadencję, zacznie zmieniać image. Popularność odzyska idąc w ślady słynnej gwiazdy i zachoruje na bielactwo. Pomimo faktu, iż państwo będzie zadłużone i niewypłacalne, dalej będzie wywoływać nowe bezsensowne konflikty. Nieoficjalnie wiadomo, że nastąpi kontynuacja walki ze światowym terroryzmem, a poza tym rozpocznie się zbrojny atak na państwa Ameryki Łacińskiej w celu zaniechania handlu narkotykami.
 • Unia Europejska – nie bez powodu państwa europejskie się łączą. W trzeciej części gry jej głównym celem będzie Rosja. Jako że UE to sojusz gospodarczy, a nie wojskowy, do walki wyślą Polaków. Krążą także plotki o tym że w UE pojawi się zdrajca. Na razie nie wiadomo kto nim będzie i dlaczego Niemcy zdradzą. W tym czasie przewodniczyć UE będzie Maroko.
 • Ukraina – państwo, które być może będzie niewolnikiem Rosji, jednak będzie chciała iść w stronę Unii Europejskiej.
 • Rosja – celem Rosji będzie odbudowa dawnej potęgi, którą była jako ZSRR. Nowe państwo będzie zwać się od teraz ZSRRWP (Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimira Putina). Głównym celem będzie stworzenie ustroju demokracji komunistycznej, który będzie nosił wdzięczną nazwę putynizmu. Poza tym ZSRRWP będzie tradycyjnie dążyć do pokonania i upokorzenia USA. Po usunięciu głównej przeszkody, w granice nowego tworu zostanie wcielona większość państw Azji i Europy, tworząca niegdyś dawny blok komunistyczny (nie licząc oczywiście Białorusi, która pozostała w ZSRR po jego rozpadzie). Nowe państwo ruszy do walki z Chinami – nieoficjalnym powodem tego kroku jest to, że skopiowali oni ustrój, na który patent ma wyłącznie Rosja.
 • Chiny – atutem Chińczyków ma być liczebność i to, że ich armia przerobi wszystko za miskę ryżu. Słabością jest uzbrojenie[1]. Jeśli jednak mogą produkować broń atomową tak szybko, jak produkty made in China, to nikt nie ma z nimi szans.
 • Francja – tęsknota za czasami Napoleona może okazać się bardzo niebezpieczna dla pewnych siebie Francuzów. Jeśli przystąpią do wojny, niemiecka flaga szybko zatrzepocze na wieży Eiffle'a.
 • Wielka Brytania – chęć ponownego odzyskania licznych i bezwartościowych dających przewagę na morzach kolonii. Niby po stronie USA, ale nigdy nic nie wiadomo...
 • Al-Kaidapo zabiciu Osamy Bin Ladena będą chcieli zemścić się na USA. Chcą się zemścić na USA. Zapewne wystąpią jako organizacja partyzancka.
 • Japonia – nie może się zemścić na USA za poprzednią część rozgrywki, więc chętnie pobije się z Chińczykami.
 • Polska – celem Polski jest ponowne dobranie się do Kresów i pokonanie odwiecznych wrogów – Rosji i Szwabów. Zdrajca UE, USA i Ruskich [2].
 • Niemcy – prawdopodobny zdrajca UE, głównym celem tego państwa będzie zniszczenie kraju, przez którego Niemcy przeszły najokropniejsze męki w dziejach całej ludzkości – Polski. Potem przyjdzie pora na żabojadów i Imperium Brytyjskie, a na sam koniec Amerykę. Wysoce prawdopodobny powrót do tradycji, a w związku z tym rozwiązanie kwestii żydowskiej. Możliwy konflikt z Rosją.
 • Indie – celem jest zniszczenie Chin oraz Pakistanu. Armia równie liczna jak chińska, ale nagrodą za walkę jest kąpiel w Gangesie.
 • Iran – niedoceniany przeciwnik może zostać czarnym koniem gry. Najprawdopodobniej rozpocznie rozgrywkę sprowokowany przez Izrael i sojuszników. Iran wznowi także zamachy zapoczątkowane przez Al-Kaidę.
 • Izrael – sprowokuje Iran (nie wiadomo po co) i będzie wojna dłuższa od sześciodniowej.
 • Korea Północna – prawdopodobnie będzie się bić z Koreą Południową, Indiami i Japonią. Prawdopodobny jest też sojusz z Chinami, które miałyby przysyłać żołnierzy. Możliwe jest, że to właśnie ta frakcja wywoła uruchomienie serwerów gry.
 • Moherowa armia – druga obok Al-Kaidy organizacja partyzancka. Ich celami będą Polska, IV Rzesza i ZSSRWP.
 • Brony – ci panowie będą walczyć przeciwko Polsce, gdyż nie wybrali ich kandydata (Fluttershy) na prezydenta. Możliwy sojusz z Al-Kaidą.
 • Serbiaw czasie zamkniętej alfy dla mieszkańców Jugosławii (aktualizacja „Jugosławia”)”, Serbia została upokorzona przez ustaszy, Kebaby, UE i USA, w III wojnie światowej jej głównym celem będzie odzyskanie skradzionego jej Kosowa oraz krucjata przeciw USA, możliwy sojusz z Rosją i moherami.
 • Chorwacja – będzie niszczył kebaby i Serbię (nie chcę powrotu komunizmu!). Możliwy podbój Bośni i Hercegowiny, Słowenii oraz włoskiego Triestu.
 • Pakistan – trudno powiedzieć jak będą walczyć, wiadomo tylko przeciw komu: Indiom.
 • Tajwan – Tajwańczycy będą chcieli przywrócić demokrację w Wielkim Kraju Żółtków, dlatego sojusz z USA, UE i Japonią, która z wielką chęcią pobije trochę Chińczyków, będzie najbardziej prawdopodobny.
 • Australia – za pomocą swoich 59 czołgów z nudy podbije Nową Zelandię, Indonezję i Filipiny.
 • NATO – rozpadnie się w pierwszych dniach rozgrywki.
 • Watykan – do obrony użyje Siły Boskiej.
 • Koalicja Osiedlowa – ta frakcja będzie chciała wytępić punków i satanistów. Możliwy sojusz z moherami.
 • Koalicja Internetowa – nikt nie wie, po co walczą. Należą do nich trolle, hejterzy, hackerzy i tym podobni. Nieoficjalnie wiadomo, że część z nich pracuje dla Rosji.
 • ISIS – to państwo będzie miało w grze ulta umożliwiającego zamachy na wszystkie państwa i frakcje naraz. Zamachowi można zapobiec jedynie wzywając na pomoc moherów. Podczas zamachu każdemu z państw zabierane jest 10% HP oraz 50% skuteczności bojowej. Dodatkowo przez trzy dni w każdym z państw lub frakcji, które nie zapobiegły zamachowi, utrzymuje się 500% zastraszenie.

Na razie nie ma żadnej potwierdzonej frakcji w grze. Jednak powyższe są bardzo prawdopodobne.

Potencjalni przywódcy

Projekty itemów

Możliwe sojusze

 • USA-UE – zapewne celem będzie zniszczenie Chin, Rosji i Al-Kaidy.
 • Chiny-Rosja – mało prawdopodobne, bo komuniści z obu krajów się nie lubią.
 • Rosja-Polska i byłe kraje bloku wschodniego – w przypadku niektórych krajów byłego bloku – zdrada UE i USA. Celem jest przywrócenie jedynego, słusznego ustroju i zniszczenie USA.
 • USA-Indie – pokonanie Chin.
 • Bronies-Al-kaida – ich celem będzie przejęcie władzy nad światem. Al-Kaida zostawi Bronies jeden kraj, by mogli się tam zgrupować i założyć własne państwo które będzie się nazywać WRB (Wielka Republika Bronies).

Problemy

Podstawowym problemem gry jest to, że mimo tego, że była zapowiedziana już dawno temu, to do dzisiaj się nie ukazała. Przyczyny tego są głównie takie, że najwyraźniej żaden z głównych graczy-państw nie ma raczej ochoty na dalszą rozgrywkę. Za długie zbrojenia doprowadziły do tego, że wszyscy boją się uszkodzeń, jakie może zadać ich państwu wróg. Okazuje się, iż morale cywilów także nie jest zbyt wysokie[3], ponieważ paru typów walczących za Allaha utrzymuje, że są w stanie porwać jakiś samolot i coś roz lić.
Pozostałymi problemami są między innymi redukowanie zasobów nuklearnych, brak poparcia dla państw chcących wojny i brak jedynego słusznego ustroju obecność psującego wszystko ONZ.

Wersja alternatywna 1.1

Możliwa wersja alternatywna gry posiadała będzie z pewnością czerwone pudełko, gdyż III wojna zostanie wywołana, by uratować świat od obrzydliwej dyktatury kapitalistów przez kraje wierne Matce Rosji jedynej, słusznej, gwarantującej dobrobyt i szczęście idei. Ku rozpaczy rewolucjonistów, prawdopodobnie będzie można stanąć w obronie burżujów. Z pewnością będą także opcje niespotykane w innych wersjach, gdyż będzie można przykładowo wywołać rewolucję w danym kraju [4] i co najcudowniejsze, przywrócić Kraj Powszechnej Szczęśliwości!!! Chwała Bo… znaczy… eee… Towarzyszowi Leninowi!

Wersja alternatywna 1.2

Biedna Polska już za długo znosiła męki zadawane jej przez żydokomunistyczną masonerię i jej wewnętrznych agentów! Zmasowane oddziały Przewielebnego rozpoczną walkę z szatańskimi wrogami Polski i Polaków, w imię Boże! Jeśli jednak jesteś wyznawcą Szatana, nie martw się – stań po stronie żydokomuchów i uchroń świat od dyktatury Ojca Dyrektora! Jeśli chodzi o dodatkowe opcje, będzie opcja Mszy Świętej podwyższającej morale moherów, ewentualnie masowa modlitwa (koncert deathmetalowy) do Szatana. Zapewne zostaną wprowadzone nowe bronie o niespotykanej sile rażenia, takie jak różaniec.

Serwer

Najnowszy serwer umożliwi grę 7 900 000 000,5 graczom jednocześnie, więc nie będzie mowy o czekaniu na dołączenie do rozgrywki.

Zobacz też

Przypisy

 1. Trzeba było kupować ruską broń z przedłużonym terminem ważności?
 2. Chociaż krążą plotki, że w zamian za Kresy Polska pomoże Rosji w opanowaniu świata
 3. zwłaszcza w USA
 4. Komunistyczną, rzecz jasna!