Otwórz menu główne
Kancelaria Prezydenta RP stanowczo zaprzecza...
Kancelaria Prezydenta o tym artykule

Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej (Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Prezydenta lub inaczej Ci, co stanowczo zaprzeczają…) – organ prezydenta (nie mylić z wnętrznościami), który zajmuje się tłumaczeniem wszystkich głupot wybełkotanych po pijaku lub wybełkotanych na trzeźwo przez Wielmożnie Nam Panującego.

W imieniu Prezydenta RP stanowczo zaprzeczam, jakoby…

Szef Kancelarii

Szef kancelarii jest jej sercem (znowu te wnętrzności…), on nie wie niczego w największej ilości spraw związanych z prezydentem, czym chwali się nieustannie na konferencjach prasowych. Najwięcej też zaprzecza i dementuje. Stanowisko to pełni obecnie Małgorzata Sadurska, która urząd ten sprawuje od kiedyś tam. Z zawodu jest on prawnikiem (i teraz wiadomo, po co Kaczyński go zatrudnił)[1].

Ciekawostki

  • Zwykle jedynymi słowami, jakie od przedstawicieli Kancelarii słyszymy, to: „Kancelaria Prezydenta stanowczo zaprzecza…”. Według badań Newsweek'a, jeszcze długo innych nie usłyszymy.
  • Jednak trzeba przyznać że raz, jakby dla potwierdzenia reguły, usłyszeliśmy inne zdanie![2] A oto ono: „Kancelaria Prezydenta na usuwanie skutków żywiołu daje sto tysięcy złotych.[3]

Przypisy

  1. Żeby mu dupę ratował, jak coś źle powie! Poza tym, nikt inny nie umie kręcić bądź mówić niezrozumiale tak jak dobry prawnik.
  2. Czyli jednak kosmici znają więcej polskich słów!
  3. TVN24.pl