Otwórz menu główne

Katarzyna – imię żeńskie pochodzenia greckiego oznaczające „kobieta czysta”. Zdrobniale: Kasia, Kaśka, Kasieńka, Kasiunia, Kasiura, a po rosyjsku Katiusza.

Kilka słów o KatarzynachEdytuj

Katarzyny (w skrócie Kasie) w większości przypadków są najładniejsze wśród dziewcząt o imieniu niższej rangi. Uroda nie jest ich jedynym atutem, posiadają również niezwykły dar komunikacji międzyludzkiej. Z łatwością dogadują się z innymi, ponadto cechuje je wyjątkowe poczucie humoru. Są świetnymi przyjaciółmi. Zwykle są wierne i szczere do granic możliwości (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Wyróżnia je również ponadprzeciętna inteligencja. Są stworzone do życia w luksusie, co z góry im się przypisuje. Kasie dość często miewają zły humor, a wtedy lepiej się do nich nie zbliżać bez koca, kubka gorącej czekolady i filmu. Zawsze mają rację. Kasie są idealnymi życiowymi partnerkami, lecz nie każdy na nie zasługuje. Mają spore wymagania.

ImieninyEdytuj

Katarzyna imieniny obchodzi: 2 lutego, 13 lutego, 9 marca, 22 marca, 24 marca, 1 kwietnia, 6 kwietnia, 17 kwietnia, 29 kwietnia, 30 kwietnia, 4 września, 15 września, 25 listopada i 31 grudnia, ale kwiatki i tak przyjmuje codziennie.