Otwórz menu główne
Kibice austryjaccy cieszący się z mistrzostw
To też kibol
Uwaga, kibole! Tu nie wolno wypadać przez okno!
Donald, matole! Twój rząd obalą kibole! Donald, matole! Twój rząd obalą kibole!
Kibole o Tusku
Отдайте черные ящики, возьмите Тускa!
Z tym napisem polscy kibole do Moskwy nie wejdą
Jestem przeciwny wprowadzaniu nowych technologii na mecze, bo to niszczy podstawową zasadę piłki nożnej: że sędzia jest Cenzura1.svg.
Niektórzy kibole o nowoczesnym futbolu

Kibol (nie mylić z kibel) – człowiek, któremu babcia dzierga szaliki i kupuje dresy. Koneser broni białej, w szczególności kijów bejsbolowych, a także tasaków i kastetów. Bardzo często fan sportów ekstremalnych. Inaczej zwany kibicem alternatywnym lub bardziej wylewnym. Człowiek bardzo uczuciowy, głęboko przywiązany do macierzystego klubu, przy tym niezwykle wykształcony (szczególnie w sztukach walki), kwiat polskiej młodzieży i świetlana przyszłość naszej rodowitej inteligencji. Lubi wyrywać krzesełka stadionowe, czym demonstruje swą siłę – im więcej krzesełek, tym większy z niego kibol.

Spis treści

Znaki rozpoznawcze

Kibola można dość łatwo rozpoznać. Jego znaki szczególne to:

  • pięciometrowy szalik owinięty wokół szyi, najczęściej z barwami narodowymi lub klubowymi;
  • twarz pokryta takimi samymi barwami lub całkowicie czerwona;
  • głowa zgolona na łyso;
  • obowiązkowe wyposażenie każdego kibola – bejsbol, tasak, brecha, najlepiej też w barwach klubowych.

Jak rozpoznać kibola?

Kibola rozpoznać jest dość łatwo, głównie dzięki wymienionym wyżej znakom rozpoznawczym. Jeśli mimo tego przechodząc obok kibola nie rozpozna się go od razu, szybko się to zmieni, gdy podejdzie i zada pytanie Za kim kurwa jesteś? Jeśli odpowiedź nie będzie taka, jakiej oczekiwał kibol, to rozmówca dostanie tak zwany wpierdol. I wtedy już wie, że to kibol.

Innym znakiem rozpoznania kiboli jest duża niechęć do Tusk Vision Network[1].

Ciekawostki

  • Kibole w obecności policji wykazują niejednokrotnie inicjatywę społeczną - dokonują wymiany płytek chodnikowych (zgodnie z międzynarodowymi zasadami gry w dwa ognie) szybciej i skuteczniej, niż etatowi fachowcy.
  • Kibol przenosi zasady znane mu z meczów w inne dziedziny życia - chętnie pomaga innym przemeblować mieszkanie, dba o rozwój fizyczny młodzieży wraz z programem Orlik 2012.

Najbardziej znani kibole w Polsce

Zobacz też

Przypisy

  1. Bo mają Legię w garści i ciągle im się uprzykrzają.