Otwórz menu główne

Kietrz – miasto i gmina w woj. opolskim, w powiecie głubczyckim, siedziba gminy Kietrz.

Liczy sobie ok. 9 tys. mieszkańców. Pomimo wrażenia, że miasto jest typową pipidówą, to każdy może znaleźć coś dla siebie, co opiszemy później. Przez trzy kadencje, w stołek burmistrza pierdziała ta sama osoba. W końcu jednak stwierdzono, że na tle powiatu, taki styl władzy wypada średnio i w końcu postanowiono zmienić ten stan rzeczy. Jedynym źródłem utrzymania mieszkańców Kietrza jest zbieranie puszek po piwach i rozbieranie piecyków gazowych w poszukiwaniu jakże drogocennej miedzi. Potem ich wszelkie pieniążki są wydawane w jednym z tutejszych sklepów, aby weekend nie pozostawiał ich w stanie trzeźwym. Jeżeli umiesz rozmawiać, to może nawet nie skończysz z obitą mordą, jak to czasami tutaj bywa...

Gospodarka

Kiedyś Kietrz posiadał fabrykę dywanów Welur-Matt, a teraz złomiarze wykradli z niej nawet klamki od okien, których też zresztą nie ma. W dezaprobacie ktoś napisał na fabryce „Politykę marnotrawną ekip rządzących widzimy po zniszczonej gospodarce”. W fabryce Welur-Matt podczas wojny produkowano dywany z ludzkich włosów przywiezionych z Oświęcimia i innych obozów zagłady, słynne persy i wycieraczki rozsyłane po całej Polsce i na pobliskie tereny Niemiec zapewniały prawidłowe funkcjonowanie wojennej gospodarki Kietrza. Tak więc pamiętaj! Jeżeli twoja babcia ma stary dywan, który tak często i przyjemnie smyra cię po gołych stopach, pomyśl o tym.


  Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.