Otwórz menu główne
Gorąca atmosfera na koncercie
Jaki koncert, takie zdjęcie...

Koncert – występ jednego lub więcej zespołów muzycznych. Wyróżniamy różne rodzaje koncertów, w zależności od intensywności (jazz/speed metal), godziny zakończenia (wpadnie policja, czy nie wpadnie), liczby fanów (gig/show), liczby antyfanów (koncert/chryja), ryzyka zawalenia dachu (jeżeli jest) czy nalotu dewotek/skinheadów..

Spis treści

Koncert rockowy

 
Koncert punkrockowy
 
Koncert WIELKIEGO Iron Maiden
 
Publiczność koncertu

Koncert rockowy to koncert, którego wykonawcy są odtwórcami jakiejkolwiek odmiany rocka. Nie wyróżniamy koncertów metalowych, punkowych czy reggae, ponieważ różnią się one tylko drobnymi szczegółami (np. rodzajem używek czy muzyki). Najmłodsi adepci rocka grają dodatkowo gigi, które im się nie zwracają, chyba że refluksem.

Miejsce

Miejsce odbycia się koncertu rockowego może znajdować się gdziekolwiek. Jeżeli zespół jest mało znany, najczęściej jest to klub studencki, bar lub inne, podobnie wyglądające pobojowisko. Jeżeli zespół jest znany, miejscem koncertu najczęściej jest Jakaś Wielka Hala Koncertowa, Na Której Grają Tylko Absolutne Gwiazdy lub stadion lokalnego (najczęściej prowincjonalnego, wielkie kluby boją się zniszczenia nawierzchni) klubu sportowego.

Czas

Koncert z pozoru może odbywać się o każdej godzinie, byle niezbyt wcześniej, żeby publiczność zdążyła wstać. Jednak są pewne regulaminy określające o której godzinie i ile czasu ma grać zespół.

  • jeżeli gra jeden WIELKI zespół, koncert zaczyna się wieczorem i trwa do bladego świtu,
  • jeżeli gra jeden WIELKI zespół i supporty, supporty grają po południu, a WIELKI zespół jak wyżej,
  • jeżeli gra jeden słabo znany zespół, koncert odbywa się wieczorem, ale nie może trwać zbyt długo, żeby publiczności się nie znudziło,
  • jeżeli gra kilka mało znanych zespołów, koncert odbywa się wieczorem i trwa tyle samo co wówczas, kiedy gra jeden mało znany zespół, z tą różnicą, że wszystkie zespoły muszą zmieścić się w czasie, w którym mógłby zagrać jeden mało znany zespół,
  • jeżeli gra kilka WIELKICH zespołów, koncerty są rozłożone na kilka dni.

Publiczność

Publiczność zależna jest od gatunku muzyki, jednak niekoniecznie (na koncerty punkrockowe mogą przychodzić metalowcy itp.). Ogólnie rzecz biorąc, publiczności jest dużo, głównie po to, żeby:

  • śpiewała z zespołem,
  • korzystała z używek,
  • robiła rozróbę po koncercie,
  • robiła zdjęcia z zespołem.

Ilość publiczności jest zależna od tego, czy zespół jest WIELKI.

Koncert hip-hopowy

 
Podczas koncertu Snoop Dogga można oberwać mikrofonem

Koncert muzyki rap to wydarzenie skupiające niezbyt dużą publiczność, jednak o wiele bardziej uduchowione od koncertów rockowych. O wiele częściej niż w poprzednim przypadku padają tam takie filozoficzne określenia jak „kurwa”, „fuck” albo „spierdalaj”.

Miejsce

Niezależnie od tego, czy zespół jest WIELKI, czy nie, koncert odbywa się zawsze w jakimś barze lub klubie, należącym do kolegów artysty. Nie jest to uwarunkowane kumoterstwem, tylko faktem, że raper nie może się nigdzie pokazać, bo wszędzie nagle jak spod ziemi – sami znajomi.

Czas

Czas koncertu jest nieznany, ponieważ wielką tajemnicą jest, czy zalicza się do niego wspólna popijawa z artystami i masowe niszczenie miasta. Jeżeli byłoby tak, wtedy koncert kończy się po 48 godzinach od zapakowania sprzętu grającego do furgonetki.

Publiczność

Publiczność hip-hopowa charakteryzuje się ubieraniem się w ten sam sposób co wykonawcy, używaniem podobnie uduchowionego słownictwa i rozmawianiem w taki sam sposób jak artyści „śpiewają”. Publiczność z oszczędności pomija skomplikowane przeploty rymowy swoich idoli.

Koncert muzyki klasycznej

 
Instrument używany podczas koncertu muzyki klasycznej

Koncert muzyki klasycznej jest wykonywany przez statystyczne pół procenta absolwentów polskich akademii muzycznych, w czasie kiedy pozostałe 99.5% sprzedaje obuwie w hali pod Pałacem Kultury.

Miejsce

Miejscem takiego koncertu może być filharmonia, dom kultury lub inne miejsce, do którego nikt się nie zapuszcza. Ci, którzy akurat danego dnia nie grają, koncertują na starym mieście, jeżeli jest.

Czas

Czas koncertu jest bardzo różny, zależnie od ilości symfonii wykonywanych przez orkiestrę. Tak naprawdę nikomu nie udało się określić, ile średnio trwa koncert, ponieważ w ekstazie wywołanej umiejętnościami orkiestry wszyscy wyłączali sekundniki.

Publiczność

Publiczność koncertu to najczęściej artyści, nawiedzeńcy, księża, ludzie w garniturach, młodzież zmuszona przez nauczyciela lub wycieczki z Japonii. Wszystkie te grupy są jednakowo zdesperowane.

Koncert disco polo i pici polo

 
Czasopismo z informacjami o koncertach

Koncert muzyki disco polo i pici polo to niesamowite wydarzenie, którego nikt nigdy nie zapomni, ani nie pamięta. Nie zdziw się, jeśli kiedy na wiejskim przytupie spotkasz machającego marynarką spoconego typa, a za kwartał ktoś go wybierze na prezydenta.

Miejsce

Koncert tak niesamowitej muzyki może odbyć się wszędzie, jednak pełnię wielkości disco polo oddają tylko dwa miejsca: wiejska remiza strażacka i wiejska dyskoteka. Jedynie w tych dwóch miejscach niesamowita energia, wielkość i przesłanie mogą spłynąć na prosty lud polski i zagraniczny.

Czas

Czas koncertu jest zawsze taki sam, niezależnie od WIELKOŚCI artystów. Wynosi on 6 godzin, 6 minut i 6 sekund, ponieważ muzyka disco polo i pici polo jest wyjątkowo mroczna i tajemnicza. Zakończenie jest zawsze takie samo: popijawa pokoncertowa, śmierć wielu osób i wyjazd artysty do sąsiedniej wsi.

Publiczność

Publiczność to głównie prosty lud wiejski pragnący oświecenia i duchowej mocy, którą posiadają jedynie wielcy artyści. W tłumie dają się wypatrzeć dziennikarki TVN, zabłąkane świnie i Leszek Miller (trzeci od lewej). Zespoły -polowe nadmiarem publiczności dzielą się z policją.