Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy skrótowca. Zobacz też League of Legends.
Noncytaty
Zobacz w słowniku:
LOL


Podkładka ze skrótowcem LOL
O LOL!
Ktoś o tym artykule
Lucifer Our Lord!
Satanista o tym artykule

LOL – śmiech, po którym zapada martwa cisza. Inaczej aktualny stan upojenia śmiechowego. Można powiedzieć, że kogoś wylolowujemy, kiedy gasimy go śmiechem, a lolka to uśmiechnięta lalka. Można sobie zlolować blanta, a miś Kololgol to satyra na niedołężną maskotkę, którą – dla odmiany – dzieci straszyły rodziców. Zwykle używany niezgodnie ze znaczeniem i przeznaczeniem. Czasem dodawane jest do niego słowo „żal”.

Jeżeli na pokemoniastym forum powiesz, że LOL oznacza Lots Of Laugh, to zostaniesz nazwany właśnie LOLem. I słusznie zresztą, bo to niegramatyczne – w rzeczywistości zwrot powstał jako skrót od Laughing Out Loud.

Spis treści

Lolgazm

LOLOLOLOL! O LOL!
Osoba cierpiąca na lolgazm

Choroba śmiechowa, bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Objawia się głośnym śmiechem i ciągłym powtarzaniem „O LOL!” – tych dwóch procesów nie da się przerwać samemu, dlatego jeżeli zobaczysz kogoś kto właśnie przeżywa lolgazm zabierz ją do szpitala w trybie natychmiastowym. Wtedy nawet nie próbuj powiedzieć dowcipu, ani tekstu o Twojej Starej, gdyż wtedy zwiększa się ryzyko śmierci ofiary.

Jak to działa?

Twój mózg składa się z różnych stref. Jedna z nich jest odpowiedzialna ze śmiech i inne procesy z tym związane – nazywana jest strefą L(ola). Kiedy usłyszysz żart, to właśnie ona decyduje czy wydaje Ci się śmieszny, a jeśli tak – wysyła na zewnątrz sygnał w postaci śmiechu. Niestety, podczas długiej serii żartów możliwe jest zacięcie się owej strefy i ciągłe emitowanie śmiechu oraz wytwarzanie endorfin, których przepełnienie w organizmie powoduje śmierć.

Jak się ochronić?

Aby zabezpieczyć się przed śmiercią przez lolgazm, trzeba wyciąć strefę L. Innym dobrym rozwiązaniem, które nie jest aż tak kosztowne, jest kupienie tabletek depresyjnych ograniczających podatność na śmiech.

Zobacz też