Otwórz menu główne
Spierdalaj! Sam to zrób! Ja tutaj pracuję!
Statystyczna odpowiedź lenia na wszelkie prośby

Leń (łac. Leniwiec Pospoliwiec) – osobnik cierpiący na dysfunkcje układu motywującego o rozleniwionym spojrzeniu, które całe życie widzi z perspektywy jednego miejsca – kanapy.

Jego sposób bycia jest najbardziej aktywną formą rozrywki intelektualnej i fizycznej zarazem. Leń potrafi przejść z pokoju do pokoju w ciągu całego dnia, przez co pokonuje swój rekord życiowy w Maratonie. Jego szczytem możliwości jest przełączenie kanału w telewizorze bez uprzedniej wiązki bluźnierstw. Jakiekolwiek prośby podniesienia czterech liter z kanapy wiążą się z soczystymi obelgami.

Spis treści

Występowanie

Prawdziwego lenia jeszcze nikt nigdy nie widział. Powód? Rejon występowania takiego osobnika to tylko i wyłącznie jego własny dom. Czasami można go gdzieś widzieć z daleka, ale przy bliższym podejściu można od niego usłyszeć Nie chce mi się! i cień zmierzający do własnego mieszkania.

Zainteresowania

Według oficjalnej definicji, opublikowanej przez Okiem, leń jest to osobnik aktywnie tworzący Nonsensopedię. Ponadto dworuje sobie ze wszystkiego. Im więcej pisze artykułów, tym bardziej jest leniwy.

Jego półki zapełnione są mnóstwem „ambitnych” filmów z gatunku Noir. Swoje spostrzeżenia dzieli z ludźmi, których rzekomo zna. Najczęściej jest to Wojtek, który też ma 12 lat i chętnie cię pozna. Prawdziwy leń twierdzi, że zna bardzo wiele osób, ale najczęściej są to miłośnicy chatów z nickami typu Czuła_kasia95. Ulubioną grą lenia jest Tibia, w której wali z ruszczki.

Ulubione powiedzenia

 • Weź spierdalaj!
 • Zrób to za mnie.
 • Nie chce mi się.
 • Jestem taki zarobiony.
 • Nie mam czasu.
 • Zara bede.
 • Zawsze wszystko ja muszę robić!
 • Jutro.

10 Przykazań Szczęśliwego Człowieka

 1. Człowiek rodzi się zmęczony i żyje, aby odpocząć.
 2. Kochaj swoje łóżko, jak siebie samego.
 3. Odpoczywaj w dzień, abyś mógł spać w nocy.
 4. Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu.
 5. Praca jest męcząca.
 6. Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze – będziesz mieć dwa dni wolnego.
 7. Jeśli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól to zrobić innym.
 8. Nadmiar odpoczynku nigdy nikogo nie doprowadzi do śmierci.
 9. Kiedy ogarnia cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj, aż ci przejdzie.
 10. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

Zobacz też