Otwórz menu główne
Limp Bizkit podczas koncertu w Berlinie
Wes w czasach szkolnych
Wes jako przykładny ministrant

Limp Bikit (wł. Lump i Biszkopt) – amerykański zespół muzyczny nibymetalowy.

Spis treści

Powstanie zespołu

Zespół powstał w 1994 roku w Jacksonville. Fred Durst (lider Limpów), stwierdził, że rap go znudził i założył zespół wyrwijapów. Do Fredzia postanowili dołączyć dwaj skini (Sam Rivers – gitarzysta basowy i John Otto – perkusista), oraz zaproponowali mu pomoc w poszukiwaniu kolejnych członków. Kiedy zaproponowali Wesa Borlanda, czarnookiego gitarzystę z Jowisza, Fred najpierw kazał mu spadać, po czym po dwóch godzinach zadzwonił do niego z błaganiem o powrót. Wes, mimo że nie wiedział tak naprawdę, co Durst do niego mówi (nie znał ludzkiego języka), postanowił przyłączyć się do zespołu. Poprzednio gitarzystą miał zostać Terry Balsamo, lecz zespołowi nie podobało się, że nachalnie smaruje się balsamem podczas grania. Ostatnim członkiem, który dołączył do Bizkitów, był emigrant z Łotwy, a mianowicie DJ Lethal (były członek House of Pain). Lethal i tak później wyleciał z Limpów, bo nie lubił biszkoptów.

Nazwa

Nazwa zespołu powstała przy spotkaniu Freda z jego kolegami. Jednemu z kolegów przy słuchaniu Vadera w pewnej chwili wypłynął mózg, który Fredowi przypominał zmiękłego biszkopta. Zmiękły Biszkopt, w tłumaczeniu na angielski, pisze się co prawda Limp Biscuit, ale Fred który jest znany z wielkiej miłości do Polski, postanowił to spolszczyć i tak powstał Limp Bizkit.

Albumy

Przyjaciele

Limp Bizkit to najwięksi przyjaciele KoЯna. Pewnego dnia oba zespoły wpadły na genialny pomysł wyprodukowania kukuЯydzianych biszkoptów i puffff… tak powstały Petitki Lubisie. Także pastorzy z Armenii występujący pod nazwą System of a Down, są przyjaciółmi Limp Bizkit. Serj Tankian, lider SOADu, pokochał Freda za jego bujną brodę i postanowili razem nagrać piosenkę „Don't go off Wandering”, gdzie śpiewają o swoich brodach i o tym, jak trudno z nimi żyć.

Wrogowie

Do największych wrogów Limp Bizkit zaliczają się, pochodzący z rodzinnego Jowisza Wesa Borlanda, Marilyn Manson oraz banda kindermetali ze Slipknota. Jak twierdzą ludzie, Manson nienawidzi Limp Bizkit za to, że Wes Borland ma większe i brzydsze oczy od niego oraz potrafi zjeść więcej kotów w godzinę. Slipknot natomiast ma żal za to, że Limpi nie dali im swoich biszkoptów podczas jednej z tras koncertowych, w której to Slipknot zapomniał prowiantu. Innym przeciwnikiem Limpów jest również Brian(a) Molko z Placebo bo twierdzi że Fred ma delikatniejszy głos niż on. Eminem także jest wrogiem LB. Lethal podczas jednego z wywiadów powiedział, że Emcio bije się jak baba, więc Eminem postanowił tak zdissować Limpów, żeby ich biszkopty nie były smaczne. Najwyraźniej mu to nie wyszło, więc dalej nie lubi LB.

Zasady Prawdziwego Fana Limp Bizkit

Każdy szanujący się fan Limp Bizkit musi znać i przestrzegać tych 5 Przykazań Biszkoptowych, a za tym:

  1. Każdy dzień zaczynać od biszkoptów na śniadanie;
  2. Nigdy nie pokazywać się publicznie bez czapki (do wyboru czerwona, czarna, biały kapelusik);
  3. Krok w spodniach powinien być zsunięty w dół o 30 cm;
  4. W razie rozpoznania innego fana LB, należy podnieść do góry dłoń w geście „diabełka” i wymienić jedną z form „fuck” stosowaną przed Freda Dursta.
  5. Podczas uczestniczenia w balu przebierańców, należy mieć na sobie ubiór wzorowany na strojach Wesa.