Otwórz menu główne
Noncytaty

Maślana (ur. w latach 80. XX wieku) – wredny syn spekulanta, bohater serialu Włatcy móch. Maślana jest wiecznym drugoklasistą ze Szkoły Podstawowej im. Batalionu Zośka. Do tego stopnia wiecznym, że napił się płynu na zmechacenie i podzielił los Czesia.

Maślana to wredny syn bogatych rodziców, który wyżej stawia austriackie słodycze od swoich kolegów. Jego najlepszym przyjacielem jest Konieczko, podejrzewany o to, że jego rodzice wrócili do Polski po wydarzeniach z 1968 roku. Wraz z nimi w paczce znajdują się Anusiak oraz Czesio. Pierwszym Maślana gardzi tylko dlatego, że jego ojciec to wpływowy związkowiec i wyborca Leppera. Z kolei z Czesia śmieje się, że ma brudne rzeczy. Aby utrzymać się w paczce, Maślana finansuje swoim przyjaciołom słodycze.

Największym marzeniem Maślany jest bycie bogatym człowiekiem, najlepiej zajmującym pierwsze miejsce w rankingu Forbesa. Niestety w przeciwieństwie do Konieczki Maślana nie ma problemów z stulejką[1].

Maślana dziśEdytuj

Maślana dzisiaj zajmuje ciepłe miejsce na jednym z wrocławskich osiedli. Najlepsze jest to, że mógł żyć w luksusowym domu wraz z Andżeliką, mieć córkę Sandrę oraz zarabiać 1700 złotych miesięcznie jako babcia klozetowa. Mając dosyć takiego życia wybrał wypicie trucizny przy jednoczesnym otrzymywaniu od ojca 100 złotych[2] kieszonkowego dziennie.

Przypisy

  1. O czym mogliśmy się przekonać oglądając odcinek Mokre sny
  2. Starych, z Waryńskim