Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy amerykańskiego wokalisty. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu oraz hasła o innych osobach o tym nazwisku.
Michael Jackson
Jeśli zastanawialiście się co Majkel robi po śmierci, to teraz już wiecie.
Michael wymieniający części
Kiedyś słońce dla mnie zaświeci, a ja przestanę molestować dzieci!
Michael Jackson a.k.a. Jefferson w South Parku.

Michael Jackson (ur. 29 sierpnia 1958, zm. 25 czerwca 2009) – najpopularniejszy w historii amerykański piosenkarz o wielu oryginalnych, a często spektakularnych twarzach. Najwięcej fanów zdobył po śmierci.

Solowy debiut Jacksona przypadł na koniec lat 70. XX wieku. Poprzedzony został jego udziałem w filmie o czarnoksiężniku z Oz, gdzie zagrał stracha na wróble.

Sukces zapewnił mu album Thriller. Wideoklip do utworu tytułowego był już świadomą i dobrowolną manifestacją ciemnych i nie do końca uświadamianych ciągotek Jacksona do straszenia odbiorców swoim wyglądem. Jednak Jackson nie poprzestał na tym wydając kolejne klipy. Niestety, gdy zachorował na vitiligo, jego skóra zaczęła zmieniać kolor, w związku z czym nie mógł więcej straszyć jako zombie i wybrał image ducha. Ostatnio nawet istnieją teorię o sobowtórze Michaela Jacksona, ale też o to że może się wskrzesić.

Nieoficjalnie wiadomo, iż w ten sposób dążył on do otrzymania roli tytułowego kosiarza w planowanej od lat ekranizacji słynnej powieści Terry'ego Pratchetta.

Ciekawostki

 • Był znanym na świecie miłośnikiem dzieci. Wielokrotnie deklarował się, iż chciałby każde z niekochanych dzieci utulić i dać im nowy dom. Wielokrotnie też organizował dzieciom wycieczki, imprezy i nie miał zamiaru przestać, aż do dnia w którym został oskarżony o pedofilię, jednak został uniewinniony.
 • Był idolem Agnieszki Chylińskiej, również znanej ze straszenia swoim wyglądem.
 • Był pierwszym solistą, którego skład się posypał.
 • Jego mama lubiła wcinać frytki, a jego kochanka ssać orzeszki solone.
 • Był doskonałym przykładem słynnego „american dream” – z ubogiego czarnego chłopca stał się białą, starą kobietą.
 • Był najbardziej znanym przykładem białego Murzyna.
 • Na koncercie na Motown 25: Yesterday, Today, Forever Jackson wykonywał utwór Billie Jean z playbacku. Mimo to piosenka została uznana za najlepsze jej wykonanie przez Michaela Jacksona.
 • W utworze Billie Jean przekonuje, że tytułowa dziewczyna nie była jego ukochaną. Świadczy to o tym, że miała ponad 12 lat.
 • W trakcie nagrywania piosenki Billie Jean artysta miał czkawkę co możemy doskonale usłyszeć.
 • Pisał niezwykle „inteligentne” piosenki, czego przykładem jest Smooth Criminal.
 • Największą tajemnicą słynnego piosenkarza był penis, gdyż nikt (oprócz dzieci) nie wie czy był czarny czy też biały.

Życie po śmierci

Okazało się, że jego fani to połowa globu. Jednak 99% z nich było w stanie uśpienia do czasu jego śmierci. Wtedy zaczął przeżywać drugą młodość. Jego albumy wróciły na szczyt list sprzedaży, przydzielono mu nawet stoisko w Empiku. Dziwne, że żaden wielki fan nie miał ani jednego albumu króla w swojej kolekcji. Ludzie przestali wyśmiewać jego odmienność seksualną. Nakręcono też film o jego planowanym koncercie, który miał na celu ponowne narodziny króla. Niestety, Jacko zmarł, przez co naraził organizatorów na ogromne straty. Za nie dotrzymanie umowy będzie musiał zapłacić karę pieniężną w wysokości wartości jego nosa do kwadratu.

Schemat każdego utworu

 1. Muzyczka, która wpada w ucho.
 2. Tekst o pokoju, Ziemi, pokoju i o tym, że jest BAD.
 3. Popiskiwanie co 3 sekundy.
 4. I oczywiście długi teledysk o niczym.