Otwórz menu główne

Clippy.gif

W czym mogę pomóc?
Odpowiedź spinacza na pytanie o sens życia
Najnowsza wersja Office'a
Jedna z aplikacji – Microsoft Excel

Microsoft Office – pakiet narzędzi do destrukcyjnych testów maszyn cyfrowych, wyprodukowany przez firmę Microsoft. Potocznie zwany pakietem biurowym, gdyż działa na system operacyjny podobnie jak dębowe biurko, na które został rzucony komputer.

Nieodłącznym składnikiem tego pakietu biurowego jest Pan Spinacz.

Najnowsza wersja, wydana dla klientów indywidualnych 11 października 2013 nosi nazwę Office 2013[1] i jest opatrzona wersją 15.0.4535.1511[2].

Spis treści

Predestynacja

Programy składające się na Microsoft Office natywnie są przeznaczone na platformę Microsoft Windows, a specjalne edycje na Mac OS X. Nasi kochani panowie w eleganckich flanelach bez problemów uruchomiają je jednak na innych systemach korzystając z dobrodziejstw programów takich jak WineHQ, pomimo istnienia programu OpenOffice.

Zawartość

Na osi czasu zmieniała się lista aplikacji zawartych w Biurze. Programy pojawiały się i znikały, niczym

Główne programy

W aktualnej edycji do podstawowych aplikacji należą:

  • Microsoft Word – program testujący procesor i wypełniający twarde dyski, potrafi użyć nawet 1 MB do zapisania jednej 4 KB strony tekstu. Jest też programem dla hackerów, którzy chcą się włamać do siebie samego. Dzięki niemu możesz też napisać nowe błędy dla twojego jakże wspaniałego systemu, które są jeszcze bardziej krytyczne.
  • Microsoft Excel – program testujący procesor, pamięć operacyjną i ogólną zawieszalność systemu. Błędy wkłada do komórek pamięci.
  • Microsoft PowerPoint – tworzenie i wyświetlanie kolorowych błędów krytycznych. W Windowsie 8 nowy BSoD ma być pokazem formatu .ppsx.

Aplikacje dodatkowe

Microsoft pomyślał również o ludziach, którzy mają więcej nieużywanej przestrzeni dyskowej. W obawie, że może ona zostać zapełniona przez wirusy oferuje ponadto inne aplikacje, oczywiście za opłatą.

Programy ze starszych wersji

Konkurencja

Przez wiele lat Microsoft Office wiódł prym w tej klasie programów na komputery typu desktop. Od roku 1998 darmową alternatywą dla pakietu firmy Microsoft stał się pakiet typu Open Source firmowany początkowo przez firmę Sun zwany OpenOffice.org. Pakiet ten, choć solidnie obciąża procesor, nie nadaje się jednak zupełnie do testów destrukcyjnych.

Przypisy

  1. Nie do pomyślenia, co? Czy zbieżność nazwy i daty wydania to przypadek?
  2. O dziwo, dwie wersje wcześniej była 12. Błąd czy przesąd?