Otwórz menu główne

Mistrzostwa świata w piłce nożnej

W ZSRR mistrzostwa nożnej w piłce świata
Radziecka inwersja o mundialu
Statuetka dla zwycięskiego teamu.
Kibice austriaccy cieszą się z mistrzostw.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej, Mundial (pol. Coupe de Wtopa) – cykliczna impreza plenerowa, z braku miejsca organizowana tylko na dużych stadionach. Pierwszy Mundial odbył się się w Urugwaju. Na tę okazję, pierwszego, nie Urugwaju, wykuto trofeum nad trofeami, prawie dwukilową tombakową stopę na zużytej sprężynie z tapczanu. Ten, kto trzy razy zdobył mistrzostwo, miał dostać ją na własność. Brazylijczycy skolekcjonowali trzy pierwsze miejsca w cztery dekady potem. W 1984 roku statuetkę ukradli Polacy, a dokładnie fani PKP.

Małe mistrzowstwaEdytuj

Ponieważ nie zawsze ten, komu najbardziej zależy na mistrzostwach, organizuje je, a ponadto zgłoszenia do mistrzostw są dobrowolne, niektóre kraje notorycznie ignorują ten turniej, co jeszcze nigdy organizatorów nie zraziło. Już od pierwszej edycji ci, do których nikt nie przyjechał, zbierają się w kilka osób w jednym miejscu i imitują mecze poszczególnych reprezentacji, rzucając sześcienną kostką. Kto wyrzuci więcej oczek, wygrywa spotkanie.

Spis treści

Mundial 2006Edytuj

Mundial 2010Edytuj

MistrzostwaEdytuj

Cała impreza ma za zadanie wyłoić jedną drużynę która lepiej kopie piłkę wypchaną powietrzem do siatki rozpostartej od słupka do słupka. Często kibice nagle spostrzegają że ich drużyna (now. TEAM) przegrała więc 12 godzin i 15 min się smucą lecz po kolejnych 31 minutach zastanawiają się komu chcą kibicować, najczęściej jest to drużyna która wygrała z ich drużyną albo drużyna która przeszła do kolejnej grupy A, B, C, itd.