Otwórz menu główne

Myszoskoczek – zwierzę nieco większe od zwykłej myszy. Żyje ok. 8 lat, ale to zależy od ilości tortur nad nim.

Spis treści

Wygląd

Duża mysz z długim ogonem. Posiada również łapy – tylne do zakopywania odchodów, a przednie do trzymania swej ofiary. Większość ludzi nie odróżniłaby kochanego myszoskoczka sąsiada od typowego szkodnika – gryzonia, a wiadomo jak by się to skończyło.

Hodowla

Hodowla myszoskoczka jest prosta. Kupisz, potem karmisz, sprzątasz klatkę czasem i robisz z nim co chcesz.

Żywienie

Jedzą prawie wszystko: owoce, zboża, mięso (uwaga na palce), papier[1], ubrania (najlepiej te najdroższe), pizze, kable, meble (nowsze i droższe są smaczniejsze), ściany, ewentualnie wszystko, co się rusza.

Mieszkanie

Hodowane w słoikach, transporterach i ciasnych klatkach, ewentualnie w całym pokoju lub mieszkaniu, albo za szafą. Im więcej myszoskoczków posiadasz, tym bardziej śmierdzi w klatce. Niekiedy sprzątanie klatki co godzinę lub dwie jest ostatnią deską ratunku, by nie śmierdziało w okolicy klatki, bo myszoskoczki srają i leją tam, gdzie śmierdzi najbardziej.

Zakup

Do nabycia w sklepie zoologicznym albo w aptece. Kosztuje ok. 10 zł, choć w supermarketach tania cena to 20 zł (nie lepiej kupić coś tańszego?).

Zastosowanie

Zastosowanie zależy od tego, gdzie kupiliśmy myszoskoczka.

Jeśli był kupiony w zoologicznym – zwierzę do torturowania, mordowania, znęcania się nad nim obserwacji, karmienia i głaskania.

Jeśli był kupiony w aptece – środek anty-nasenny (nie zmrużysz oka do północy całą noc nigdy, niezależnie od położenia i wyposażenia klatki. Po prostu nie uśniesz nigdy, nigdy i jeszcze raz nigdy).

Tresura

Myszoskoczki najczęściej nudzą się już po miesiącu od daty zakupu, bo rzadko da się je wytresować. Ewentualnie mogą nauczyć się grania w Tibię.

Przypisy

  1. Dzięki temu można myszoskoczka zastosować jako niszczarkę do papieru


  To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.