Otwórz menu główne

Witaj w natchnionym artykule!


Myślisz, że to wandalizm? Głupia zabawa osób, dla których tylko Aaaaa jest śmieszne? Może zrewertowałeś lub usunąłeś wiele na pierwszy rzut oka temu podobnych?

To jest artykuł z inwencją. Przez te entery artysta wyraził swoją duszę. Ich liczba jest nieprzypadkowa. Tylko pomyśleć, jaki proces twórczy musiał towarzyszyć decyzji, by wyrazić swoje poglądy i uczucia za pomocą tak oszczędnego wizualnie środka ekspresji…

Obraz „Kompozycja suprematyczna: białe na białym” rosyjskiego malarza Kazimierza Malewicza dla nieobeznanej osoby może się wydawać podobny do powyższego dzieła. Jednakże, choć na płaszczyźnie pojmowania bytu jako punktu w formie nadawanej egzystencji przez myśl – obie kompozycje zdają się wchodzić w dialog aksjologiczny, to pojęcie czasu i relacji myśli z nicością lub niebytem pojmowanym właśnie w kontekście czasu tworzy między dziełami nieprzekraczalną przepaść.

Administratorze, chcesz to usunąć z powodu bełkotu i wandalizmu?Edytuj

  • Przecież to dzieło jest tak głębokie…
  • Przecież nie można zrównywać pustych artykułów tworzonych z niskich pobudek wandalistycznych z tylko z pozoru podobnym, acz przemyślanym tworem wykorzystującym wspomniany środek wyrazu do pokazania, czym dla kogoś jest natchnienie!
  • Czy nie będąc natchnionym mógłbym napisać coś takiego?
  • Ha! Pewnie jeszcze uważasz, że ten artykuł nie powinien być w kategorii „Chińskie sondy kosmiczne”? A kim ty jesteś, żeby wiedzieć co autor miał na myśli?
  Dla tych bez poczucia humoru, eksperci od Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: białe na białym

Przykład innego,
 natchnionego dzieła:
 
Dwa czerwone piksele

Zobacz teżEdytuj