Otwórz menu główne

Nonsensopedia:Inicjatywa Regionalna

Inicjatywa regionalna

Jest to pierwszy, większy projekt Nonsensopedii stworzony w ramach lepszej integracji z użytkownikami oraz zachęcenia ich do wspólnego budowania naszej wolnej encyklopedii. Jeżeli pochodzisz z jednego z polskich miast (w co nie wątpimy), możesz już teraz podzielić się z resztą świata jego największymi absurdami!

Czytając to stajesz się lepszym człowiekiem

Icon-regionalna.png

Dziękujemy za uwagę. Poniższe punkty wyznaczą Ci kilka reguł, bez których znajomości Twój artykuł z pewnością zostanie usunięty, a chyba nie tego chcesz:

  • Nigdy nie pisz informacji o osobach prywatnych. To najczęstsze i najpoważniejsze przewinienie. Piszesz dla wszystkich, a nie tylko dla swojego otoczenia.
  • Jeszcze raz, dla pewności. Nie wolno pisać o osobach prywatnych. Nawet tych, które zna cała wieś. Niech to będą postaci znane choćby w zakresie województwa.
  • Nie nazywaj miasta wsią, niezależnie od jego prestiżu. Wstawki tego typu pojawiają się w niemal każdym artykule i na dłuższą metę są dosyć męczące.
  • Menele, moherowe berety, dzieci neo czy Biedronkiwszędzie. Pisanie o nich nie jest ani fajne, ani z pewnością oryginalne. Skup się na rzeczach charakterystycznych dla danej okolicy.
  • Nie pisz oszczerczych informacji na temat danego miasta. Wiele osób może go nie lubić, ale nie znaczy to, żeby śmieszny z założenia opis zamieniał się w wulgarny post nienawiści.
  • Nie zmyślaj. Wymysły Twojej głowy śmieszyć mogą co najwyżej kilku znajomych. Opisuj prawdę, ale w krzywym zwierciadle. Hiperbolizacja, przenośnie i porównania są za to jak najbardziej wskazane.

Jak więc pisać?

Icon-artykuł.png
Dla osób, które nie znają formatowania MediaWiki przygotowaliśmy prosty szablon, którego wypełnienie pomoże w zbudowaniu dobrego artykułu o mieście. Szablon ten nie jest oczywiście wyznaczoną regułą, ale pomoże on zupełnie początkującym w edytowaniu wiki.

Przykład


'''Inicjatywa Regionalna''' – krótki opis miasta. Gdzie leży, w pobliżu jakich rzek, miast, trafna uwaga na jego temat. Najbardziej ogólne informacje.

== Nazwa pierwszej sekcji ==
Opis dotyczący tejże sekcji. Kilka zdań powinno wystarczyć. Ani za dużo, ani za mało. Pisz na temat i unikaj lania wody. Masz być spostrzegawczy i błyskotliwy.

== Lista osiedli / dzielnic ==
*'''Jakaś nazwa''' – krótki opis czym się charakteryzuje, co można tam spotkać, co ją wyróżnia.
*'''Nazwa innego''' – to samo co powyżej, aż do wyczerpania tematu.

== Znane miejsca ==
*'''Nazwa''' – opis miejsca, np. placu, baru, miejscówki, która jest znakiem rozpoznawczym danego miasta, ewentualnie jest lokalnym obiektem kultu.
*'''Inne miejsce''' – podobnie jak powyżej, do wyczerpania tematu. Prosimy jednak o zachowanie umiaru i pisanie tylko o najważniejszych szczegółach.

== Ciekawostki ==
*Absurdy, które najlepiej ująć w trafną listę. Przykład: Od czterech lat planowana jest budowa obwodnicy, a jedyna jaka do tej pory powstała to wokół domu burmistrza.
*Pamiętaj jednak, że wiele faktów to zwykłe cechy ludzkie i czytanie o nich staje się męczące w setnym artykule zawierającym dokładnie to samo.

<br clear="all"/>
{{Miasta województwa <uzupełnić>}}
[[Kategoria:Miasta w województwie <uzupełnić>]]
[[Kategoria:Powiat <uzupełnić>]]

Potrafisz śmiać się ze swojego otoczenia? Możesz nam w takim razie pomóc!

Dołącz się do inicjatywy regionalnej i zobacz co możesz dla nas zrobić!

Skąd jesteś?
Zagłosuj poniżej. Wyniki zobaczysz po oddaniu głosu.
Aby zobaczyć wyniki, musisz najpierw zagłosować.
Oddano już 4 głosy od założenia ankiety dnia 13:51, 18 cze 2018.
poll-id D1770538FA76D118663081FDF7F250BB