Otwórz menu główne

To głosowanie ma za zadanie wyłonić największego n00ba ostatniego miesiąca. Każde zachowanie kwalifikujące tu nowych, ale – przede wszystkim! – doświadczonych użytkowników jest niezłą frajdą dla nonsensopedystów i warto je tutaj zgłosić.

Kilka zasad:

 1. Dodawać kandydatury można do końca adekwatnego miesiąca, ich podsumowanie oraz głosowanie trwa dokładnie przez pierwszy tydzień następnego miesiąca, aby każdy mógł być zauważony i miał równe szanse. Głosowanie rozpoczyna się o północy czasu polskiego.
 2. Kandydują osoby mające minimum 20 edycji w przestrzeniach kreatywnych, głosują te, które spełniają powyższą zasadę, a także mają chociaż jedną kreatywną edycję w okresie 30 dni przed głosowaniem. Głosy nieuprawnionych mogą zostać skreślone przez osoby z uprawnieniami bałwanka lub wyższymi.
 3. Zgłaszamy z powodem, najlepiej z linkiem do diffów lub innych dziwactw i krótkim opisem.
 4. Każdy ma jeden głos.
 5. W przypadku gdy zgłoszona jest tylko jedna osoba, aby „zwyciężyć”, użytkownik musi uzyskać co najmniej trzy głosy, jeśli nominacji jest więcej, dwa.
 6. Kandydaci nie mogą głosować na siebie.
 7. Nie wolno zgłaszać siebie.
 8. Zabrania się nominacji:
  • o podłożu osobistym, jako jeszcze jednej formy zamanifestowania niechęci do danego nonsensopedysty. Administrator ma prawo ją natychmiast wycofać oraz wpisać do dyskusji użytkownika ostrzeżenie. Jeżeli użytkownik był wcześniej ostrzegany z tego powodu, automatycznie dostaje bana;
  • bez wartości merytorycznej (bo tak, bo nie ma nikogo innego, bo nie ma kogo wystawić przeciwko innemu kandydatowi, bo się doigrał) lub wymyślanych na siłę. Użytkownik zgłaszający takie kandydatury otrzymuje ostrzeżenie, w przypadku braku poprawy dostaje dożywotni zakaz czynnego udziału w głosowaniach na nooba i użytkownika miesiąca.
 9. Można zgłaszać więcej niż jeden powód, bo im więcej powodów, tym większa szansa na wygraną!

Życzymy powodzenia i wysokich wygranych!


Szablon dla n00bów

Sposób użycia – {{noob|x}}, gdzie w miejsce x wstawić miesiąc w dopełniaczu i rok.

Zobacz także: Archiwum noobów