Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy jasnowidza nazywającego się Michel de Nostredame. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
A oni jeszcze wierzą w ten koniec świata w 2012…
Bes Sęsu..a pszepowiednia Popelinusa muwi tak... „W 2100 roku pańskiego gdy zaćma słoneczna na ludy padnie..jedyny sprawiedliwy..szlacheckościom troncajoncy..poprowadzi synuw słowiańskich do upragnionego miszcza tytuły wyczekiwanego...A choć Belzebubuw mnustwo bendzie czary nijakie czynionc...obelki wszelakie rzucajonc..Nie ugnie sie uw magnat i przeznaczenie swe wypełni...A imię jego bendzie nabiałem naznaczone..”
Jasiu Śmietana o Nostradamusie

Nostradamus (właśc. Michel de Nostredame; ur. 14 grudnia 1503, zm. 2 lipca 1566) – francuski jasnowidz i lekarz, najsłynniejszy haker gry Ludzki żywot, który odczytał aktualizacje gry, zanim je wyjawiono. Swoje teorię ogłosił w centuriach, które omawiały wierszem przepowiednie. Nostradamus został jedynym człowiekiem, który do końca świata będzie omawiany (a właściwie jego przepowiednie).

Spis treści

BiografiaEdytuj

Nostradamus urodził się w 1503 roku w żydowskiej rodzinie i przez długi czas nic nie wskazywało na to, iż zostanie jasnowidzem. Wręcz przeciwnie został lekarzem, a nawet zrobił doktorat. Wrodzona inteligencja umożliwiła mu zostanie kochankiem doradcą królowej Francji Katarzyny Medycejskiej. Ówczesny król Henryk II poczuł się tym ze zrozumiałych urażony i nasłał na Żyda Świętą Inkwizycję, która zabiła jego żonę i dwójkę dzieci. W odpowiedzi Nostradamus zwariował i zaczął głosić swoje przepowiednie, które zapisywał w niezrozumiałych czterowierszach, aby zapewnić możliwość wielorakich interpretacji. Żeby dodać sobie wiarygodności jako jasnowidz, przewidział datę śmierci Henryka II, która dziwnym trafem nastąpiła niezwykle szybko po wymordowaniu jego rodziny. Nostradamus przewidział też swoją datę śmierci, a żeby ona się sprawdziła, sam zażył cyjanek.

Co przewidział?Edytuj

Nostradamus przewidział:

 • komunę;
 • odrodzenie Polski w 1989;
 • i odrodzenie Polski w 2015;
 • atak na WTC;
 • rozbicie Tupolewa w Smoleńsku;
 • nowych królów.

Co trzeba zweryfikować?Edytuj

Należy zweryfikować:

 • rozpierduchę na skalę globalną, w której największym przegranym będzie Europa Zachodnia (czyżby Państwo Islamskie?);
 • potęgę Polski na arenie międzynarodowej (ta teza jest najmniej prawdziwa, ewentualnie Nostradamus przesadził z francuskim winem lub uspokajał szlachtę, gdy zwiał Henryk Walezy);
 • pokojowe nastawienie kosmitów do nas;
 • podwyżkę ceny chleba do 2000 ojro, która ominie Polskę (sic!);
 • podbój przez Polskę Litwy, Białorusi, Ukrainy, reszty Grupy Wyszehradzkiej oraz udział naszego kraju w rozbiorach Rosji (ustanawiając granicę polsko-chińską w Uralu);
 • bombki chińskie i koreańskie nad Rosją;
 • sojusz Polski z państwami arabskimi oraz później zdradę Arabów.

Przykład przepowiedniEdytuj

PrzepowiedniaEdytuj

Simulacra [wyobrażenia lub reprodukcje] złota i srebra stracą wartość
I po kradzieży [ich rzeczywistej wartości] zostaną wrzucone do jeziora.
Podczas odkrycia, że wszystko jest zniszczone przez dług,
Wszystkie zobowiązania zostaną anulowane.

InterpretacjaEdytuj

Pierwszy wiersz odnosi się do dewaluacji ogólnie przyjętych środków płatniczych (kiedyś za takie uchodziło złoto i srebro), która nastąpi z niezrozumiałych względów (wrzucenie do jeziora) i doprowadzi ludzi do desperacji. Jak wiadomo podobna sytuacja dotyka obecnie Polaków, którzy zdobyli w tajemniczy sposób kredyty we frankach. Anulowanie długów oznacza ni mniej ni więcej tylko pomoc ze strony Andrzeja Dudy, która ma zapobiec nagłej fali samobójstw, która jak prognozują eksperci miałaby nadejść, gdy ta zacna waluta przekroczy cenę 3,80 zł za 1 sztukę. Proste, prawda?

Inna sprawa, że ta przepowiednia może dotyczyć każdego kryzysu finansowego, ale na tej uniwersalności polega właśnie jej zaleta, że prędzej czy później się sprawdzi potwierdzając tym samym nieomylność Nostradamusa, a o to w tym tak naprawdę przecież chodzi.

Zobacz teżEdytuj