Otwórz menu główne

Nowe Miasto (dzielnica Rzeszowa)

Nowomiejska zabawa w berka
Nowe Miasto – prawie jak Nowy Jork.
Motto dzielnicy

Nowe Miasto – jedna z dzielnic Rzeszowa, w pełnym tego słowa znaczeniu położona między Wisłokiem, a Pobitnem. Teren, którego jedyną zaletą jest łatwy dojazd MPK. Osiedle o największym stężeniu polskiej młodzieży na metr kwadratowy w mieście.

Przeciętny rzeszowiak odwiedza Nowe Miasto w dwóch wypadkach – gdy chce się zabić, albo gdy idzie na zakupy. Na sławetnej alei Tadeusza Rejtana znajdują się praktycznie wszystkie ważniejsze rzeszowskie ośrodki handlowe. Istny podkarpacki Mediolan! Doszło to tego, że aleja wydała własną walutę. Niestety, ślad o niej zaginął…

Na architekturę Nowego Miasta składają się bloki, bloki, bloki, bloki, bloki… A jeszcze! A nie, to znowu blok… Ale i na to znalazło się lekarstwo. Rzeszowskie apartamentowce pomalowane są na kolory różne różniaste i nie mam na myśli graffiti. Ma to na celu dezorientacje przyjezdnego upiększenie i tak już wspaniałego osiedla.

Dlaczego Nowe Miasto tworzy odrębną dzielnicę? Dokładnie nie wiadomo. Prawdopodobnie było kiedyś rozdzielone pomiędzy inne dzielnicę, jednak Rada chciała się tych terenów pozbyć za wszelką cenę. Ale nie byli tak nieludzcy, żeby podrzucać sąsiadom. Kłamliwa księga argumentuje to specyfiką i charakterystycznymi warunkami funkcjonowaniaNo tak.


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.