Otwórz menu główne
Typowy zespół nu metalowy

Nu metal (new metal, new urban metal, alternative metal, niemetal, amelinum) – gatunek muzyki popowej z elementami metalu.

Spis treści

Styl

Nu metal charakteryzuje się tym, że nie charakteryzuje się niczym. Muzycy nu metalowi to eks-Dody i eks-Michałowie Wiśniewscy undergroundowego popu, które popadły w przesadny tróizm, ale nie mają aż tylu jaj, co tró norwegian blackowcy, w związku z czym grają disco bosko z metalowym wannabe.

Związek z metalem

Nu metalowcy bardzo chcieliby być metalowcami, ale zwykle mają bardzo zaborcze żony (ewentualnie mężów, ponieważ w nu metalu, w przeciwieństwie do metalu, wskazane jest bycie metro w celu obniżenia wstydu przed noszeniem różowych bluz i seksownej bielizny). Niektórzy nu metalowcy mają tendencję do robienia makijażu, wtedy można być pewnym, że mają mężów, jednakowoż nie można jednoznacznie stwierdzić, że tym samym są żonami.

Od wpadnięcia na grupę metalowców będąc nu metalowcem, gorsze jest tylko wpadnięcie na grupę metali, będąc gotem ewentualnie wpadnięcie na grupę jurnych metali będąc cnotką.

Teksty

Teksty opierają się głównie na narzekaniu na życie (które, jak wiadomo, jest do dupy), krytyce wszystkiego co istnieje i doprowadzaniu słuchaczy do samobójstwa. Ewentualnie polega na płaczu, że wokalisty nie chce żadna dziewczyna, włącznie z tą, która ma pryszcze pod kolanami i tą, która wcale dziewczyną nie jest – więc jest on szowinistą. Im bardziej nu metalowy zespół jest eks-popowym metal wannabe, tym bardziej jego teksty będą wyrazem tęsknoty za rozwianym tłuszczem we włosach podczas swobodnego truchtu przez las.

Znani wykonawcy