Otwórz menu główne
Peru
Paddingtonowcy
Peru.JPG
Flaga Peru
Stolica Lima Lama
Prezydent Ollanta Humala
Symbole Miś Paddington, lamy
Powierzchnia To duże coś w górach
Język urzędowy El hiszpański
Ustrój Galaktyczne Imperium Jeszcze Republika
Religia Katolicyzm 81,3%;
Protestantyzm 10,6 %;
Mormoni 1,25%;
Świadkowie Jehowy 0,39%;
FSM 0,01%;
reszta 6,45%
Skład narodowościowy Indianie 45%;
Metysi 37%;
Biali 15%
Pozostałe 3% nie istnieje
Waluta sól
 
Jestem Miś Paddington, z dalekiego Peru
Miś Paddington o Peru

Peru – dwudziesty pod względem wielkości kawał suchego lądu leżący w Ameryce Południowej[1]. Kraina 1000 i 1 turysty.
Państwo to ma głęboko zakorzenione tradycje narodowe – nawet najstarsi Indianie[2] nie wiedzą skąd się wzięła nazwa Peru.

Spis treści

Geografia i gospodarkaEdytuj

Costa ConcordiaEdytuj

Nadmorska część Peru, stanowiąca 12% powierzchni kraju, często nawiedzana jest przez trzęsienia ziemi oraz miłośników dubstepu. Pomimo tego skupia w sobie większą część ludności. Często nad Costą widoczna jest także unosząca się charakterystyczna mgła, tworzona przez Prąd Peruwiański oraz palącą młodzież.
W tym rejonie znajduje się także większość obiektów rolniczych państwa, czyli uprawy bawełny, trzciny cukrowej, Peruwiańczyków oraz guano[3], które jakimś cudem się sprzedaje.

Siarra SierraEdytuj

Sierra w nieco ponad 100% składa się z gór. Ze względu na liczne surowce i małą liczbę ludności jest to teren główne przemysłowy, rolniczy oraz turystyczny. Wydobywa się tak m.in. miedź, cynk, ołów, wandali oraz inne duperele. Sierra jest też znana z hodowli krzewów koki oraz lam. I to dużej ilości lam. Jest ich tam niemal tyle co owiec w Walii.

Sylwia SelvaEdytuj

Wschodnia część Peru, opanowana jest głównie przez las równikowy. Zamieszkują ją jednak ludzie, który wycinają drzewa i... Niespodzianka! Znowu rolnictwo!

HistoriaEdytuj

 
Przeciętny peruwiański turysta

Peru ma tak długą, tak rozbudowaną i tak ciekawą historię, że napiszemy o niej aż 3 zdania.
Jak wiadomo, najstarsi Indianie mieszkają w Peru. Żyli tam sobie długo i szczęśliwie, do momentu gdy Pizarro ich podpił. Potem nic się nie działo aż do roku 1821, kiedy to Peruwiańczycy odzyskali niepodległość. Od tamtej pory znów nic się nie działo, a jedyną ciekawą rzeczą którą można wspomnieć, to wybór pierwszego na świecie w Ameryce Południowej prezydenta pochodzenia Indiańskiego. To tyle.

TurystykaEdytuj

Peru ma rozbudowaną sieć turystyczną po indiańskich miastach, z których najbardziej znana jest Koza. Wróć, Kózka. Znaczy się Cuzco. Poza tym jest jeszcze kolej transandyjska. No i można zobaczyć górskie lamy. Poza tym są jeszcze lamy, jeszcze więcej lam, alpaki, Miś Paddington oraz lamy. Wspominałem już o lamach?
Jak widać, Peru jest międzynarodowym kurortem. Zadziwiające jest jednak to, iż jeździ tam bardzo niewielu Polaków, a jak już to tacy mało znani.

Znani PeruwiańczycyEdytuj

 
Najbardziej peruwiańskie zdjęcie EVER!

Peru może pochwalić się wieloma znanymi osobistościami, jak na przykład:

Plany na przyszłośćEdytuj

Peru było pod okupacją, a aktualnie jest to republika. Jednak kierując się dobrym przykładem czekają tylko do wynalezienia prędkości nadświetlnej, by wprowadzić rządy totalitarne Peruwiańskich Imperatorów oraz bezwzględnych andyjskich Sithów. Prawdopodobnie jednak Peru będzie musiało się wtedy przenieść poza planetę Ziemia, ze względu na plany podbojów snute przez Polskę oraz Albanię.

Zobacz takżeEdytuj

Przypisy

  1. I nie chodzi tu o Teksas
  2. Którzy dziwnym trafem tam mieszkają
  3. Ptasiego gówna