Otwórz menu główne

Brudnopis – podstrona użytkownika, na której znajduje się artykuł niedokończony (w edycji). Służy do nanoszenia poprawek, kreślenia ostatecznych szlifów i późniejszego przeniesienia do którejś z przestrzeni Nonsensopedii.

O brudnopisie

Każdy użytkownik Nonsensopedii ma prawo utworzyć dowolną liczbę swoich własnych brudnopisów, w których zapisywać może między innymi robocze wersje tworzonych przez siebie haseł. Takie strony nie podlegają (w większości przypadków) usunięciu i moderacji, dopóki treści w niej zawarte nie zostaną oficjalnie opublikowane. Strony brudnopisów tworzymy za pomocą slasha (/) po linku do własnej strony użytkownika. Nazwa podstrony brudnopisu może być dowolna i powinna znajdować się w tym miejscu: Użytkownik:Przykładowy użytkownik/przykładowa strona.

Jak utworzyć?

  • Wejdź na swoją stronę użytkownika, dopisz w polu adresu swojej wyszukiwarki /nazwa strony brudnopisu, wciśnij Enter i po przejściu do nowej strony wybierz opcję utwórz.
  • Inna możliwość: wpisz w wyszukiwarce powyżej Użytkownik:Twoja nazwa użytkownika/nazwa strony brudnopisu, kliknij w czerwony link i wybierz opcję utwórz. W ten sam sposób możesz tworzyć też inne podstrony.

Brudnopis a kategorie

Inną sprawą jest dbanie o to, aby strony brudnopisu nie zawierały żadnej kategorii ani szablonu je dodającego, jak np. szablony zalążków, gdyż strony te pojawią się wówczas na oficjalnych listach serwisu, a nie powinny. Kategorię dodajemy dopiero przy przeniesieniu strony do głównej przestrzeni Nonsensopedii.