Otwórz menu główne

Poradnik:Jak stworzyć dobrą piosenkę brutal death metalową

Taki mikrofon wystarczy do zrobienia super kariery

Jak stworzyć dobrą piosenkę brutal death metalową – poradnik

Każdy satanista i neopoganin słuchał kiedyś Behemotha czy innych zbyt szybkich zespołów metalowych. Pewnie ma gitarę elektryczną i kolegów z innymi instrumentami. No to na co czekać? Zróbcie super piosenkę brutal death metalową!

Spis treści

O czym ma być piosenka?Edytuj

 
Dwie najmhroczniejsze gitary świata!

Tu wielkiego problemu chyba nie powinno być, przecież brutal death metal mówi o gwałtach, morderstwach, szatanie, ale są wyjątki, gdzie śpiewają o krajach starożytnego wschodu, ale przecież to mało oryginalne. Najlepiej jeśli będziecie śpiewać o krwi, kulcie szatana, o ogniu, morderstwach, paleniu na stosie, odcinaniu głów i o wszystkim, byle miało nawiązanie do ludzkiej natury brutalności.

Kto musi z tobą grać?Edytuj

 
Podróbka tego tró z góry

Juz wiesz o czym grać, ale po co ci to, jeśli nie masz składu? No właśnie… Na pewno masz znajomych z podwórka, którzy chcieli by mieć dużo kasy i być sławni. No więc, potrzebny ci jest:

  • 2 gitarzystów – pewnie jesteś tym jednym, więc potrzebny ci tylko jeden. Najlepiej jeśli drugi gitarzysta będzie po 30–40 redbullach (nie martw się, że wydasz 200 zł, przecież niedługo będziesz miał 20 razy tyle!), bo musi mieć niezły power w rękach, zresztą ty też powinieneś mieć…
  • Basista – gra praktycznie jako 3 gitara… Ale się przyda, bo im więcej hałasu tym lepiej.
  • Perkusista – będzie miał trudne zadanie, bo też musi mieć niezły pałer w rękach, ostatecznie jeśli nie znajdziesz tak dobrego perkusisty, pożycz od swojej mamy pralkę, będzie bardzo podobnie.
  • Wokalista – musi mieć całe piekło w gębie, śpiewać jak najmroczniej.

Jaki musisz mieć sprzęt?Edytuj

 
Wbrew pozorom, taka perkusja WYSTARCZY

Wiadomo, bez sprzętu nic ci nie wyjdzie. A więc:

  • Gitara elektryczna (lub dwie) – z akustykiem lub z klasykiem nic ci nie wyjdzie! Pamiętaj! Gitara musi być bardzo, ale to bardzo nisko nastrojona! Tak będzie bardziej mroczno, ponuro i straszniej!
  • Perkusja (ew. pralka)
  • Mikrofon – wokalista musi go trzymać bardzo blisko ust, żeby było głośniej.
  • Gitara basowa

Nie… Klawisze się nie przydadzą, to nie disco polo

Z czego ma się składać piosenka?Edytuj

Dochodzimy do najważniejszego punktu, czyli piosenki.

PoczątekEdytuj

Wchodzi gitara, byleby jak najszybciej, za chwilę dołącza się perkusja też gra jak najszybciej. Potem druga gitara i bas, aż w końcu wokalista wydaje z siebie piekielny wrzask, tak, jakby go ze skóry obdzierali.

ZwrotkaEdytuj

Gitara, perkusja i bas grają co innego, ale cały czas jak najszybciej! Wokal śpiewa coś, byleby po angielsku, jak najgłośniej. Co z tego, że nie nikt nie będzie z tego czegoś rozumiał, ważne, żeby było głośno!

RefrenEdytuj

Bardzo podobnie jak we zwrotce.

ZwrotkaEdytuj

Potem znowu jest zwrotka (teraz druga!) i refren.

SoloEdytuj

Sekcja rytmiczna gra tak samo jak w zwrotce, gitara gra bardzo podobnie tylko, że na najniższych progach, też musi być jak najszybciej! Używaj wajchy i efektów tak, żeby było jak najmroczniej!

KońcówkaEdytuj

Ma wyglądać tak samo jak początek, tylko, że grany od tyłu.

TytułEdytuj

Skoro nagrałeś piosenkę, musisz nadać jej tytuł, musi on mieć nawiązanie do tego o czym śpiewacie, więc w tym przypadku o śmierci itp. LUB nie mieć w ogóle nawiązania, sensu, czy żadne słowo z tego tytułu może nie pojawić się w piosence.

TeledyskEdytuj

 
Tak NIE POWINIEN wyglądać twój teledysk

Wiadomo, żeby zdobyć rozgłos, trzeba mieć też swój teledysk. Weź kamerę, idź z muzykami do garażu, rozłóż tam sprzęt, niech każdy założy jakąś sthraszną maskę, rogi diabła i możecie grać! Przydali by się jeszcze ludzie, też z takimi maskami i rogami, którzy by tańczyli dodając teledyskowi sthraszności… Zawsze możesz wziąć żuli z pod sklepu, oni zatańczą za kilka komandosów, więc załatwione.