Otwórz menu główne

Poradnik:Jak zostać dobrym gitarzystą

Jak zostać dobrym gitarzystą – poradnik

Włącz w telewizji jakiś muzyczny kanał. Nie… To jest MiniMini, tam są bajki dla dzieci… Nie, to Viva, w niej możesz usłyszeć pop rock, czyli Feel. Naprawdę to lubisz? Ok, włącz radio. Jak to? Nie masz?! To włącz Eskę Rock w swoim komputerze! Słyszysz, jak ktoś wymiata na gitarze? Chciałbyś tak? No to przeczytaj ten poradnik!

Spis treści

PodstawyEdytuj

 
To twój plecak

Zdecydowałeś się grać na gitarze, czyli musisz zostać metalem. Co? Nie masz pojęcia o takiej muzyce?! Na pewno słyszałeś Nothing Else Matters Metalliki, bo to niezły heavy metal. Metal to samo zUo. Co musisz robić, żeby być metalem:

  • Mieć długie włosy i zarost.
  • Plecak typu kostka, oczywiście z jakimiś naszywkami twoich ulubionych zespołów metalowych.
  • Kurtkę, która ma WSZĘDZIE ćwieki.
  • Musisz mieć wszystko w kolorze czarnym, ewentualnie czarno-czarnym.
  • Wyznawać Szatana.
  • I wiele innych, równie mhrocznych rzeczy.

Co musisz mieć, żeby grać na gitarzeEdytuj

Jeśli już zostałeś metalem, teraz musisz mieć gitarę. Nie masz? Nie mów, że nie masz?! To jak ty się kurwa przygotowałeś? Idź to muzycznego i ukradnij gitarę. Nie możesz kupić, bo jesteś metalem, a metal jest twardy. Masz gitarę? Akustyka? Miał być elektryk, na akustyku się nie nauczysz! Idź ukradnij elektryka. Masz? Jest szatański? Niebieski? Ma być czarny! CAŁY CZARNY! Idź ukradnij kolejną. A tak przy okazji, tamte opchnij na Alledrogo za 666,66zł.

Jak masz grać?Edytuj

Mrocznie. Jesteś metalem. Twardo. Jesteś metalem. Ok, przejdźmy do rzeczy. Zagraj coś. Jak to nic nie słyszysz? A gdzie masz wzmacniacz? Idź ukraść! Ok, powymiataj coś. Nie umiesz? Kup na Alledrogo jakiś poradnik dla zaawansowanych. Ok, ten może być. Naucz się czegoś. Nie, to jest samouczek na ognisko! Kup ZWYKŁY! Masz? Ale jesteś n00b, podpuściłem Cię, miałeś ukraść! Naucz się czegoś. Umiesz grać? Fajnie.

Co masz dalej robić?Edytuj

Zapisz się do zespołu death metalowego, nagrajcie piosenkę, zostańcie sławni, powyrywajcie laski i będzie OK. CO? TERAZ MI KURWA MÓWISZ, ŻE CHCIAŁEŚ GRAĆ NA PERKUSJI?! SZKŁO CI W PRZEŁYK!