Otwórz menu główne
Nie ma jak przyjaciele
Inna strona Prosiaczka
Prosiaczku, nie bądź świnią!
Kubuś Puchatek umoralnia Prosiaczka.

Prosiaczek – najlepszy przyjaciel Kubusia Puchatka, a także zdradziecka świnia. Kradnie misiowi miód, zaś ten udaje, że tego nie widzi. W związku z kryzysem, Kubuś, ma zamiar go utuczyć i zjeść, jednak knurek jakimś cudem trzyma linię. W ten sposób zwierzaki żyją w stanie idealnej symbiozy.[1]

Spis treści

Kontakty towarzyskieEdytuj

Kubuś PuchatekEdytuj

Chytry niedźwiedź używa go jako żywej tarczy przy wypadach po miód, naciąga go na baloniki, a w przypadku wpadki wszystko na niego zwala, kiedy coś się uda przypisuje sobie całą zasługę.

TygrysekEdytuj

Korzystając z faktu żałosnych parametrów cielesnych Prosiaczka, bezczelnie na niego wbrykuje. Wieprzek nie może czuć się choć przez chwilę bezpiecznie, musi stale być na baczności.

KrólikEdytuj

Zaprzęga Prosiaczka do roboty na swojej farmie, nie dając mu w zamian ani marchewki, ani wieprzowinki. Wymyśla najrozmaitsze genialne plany mające na celu jedynie dodatkowe zestresowanie knurka.

Kangurzyca i MaleństwoEdytuj

Prześladują świnię, zmuszając do zabiegów higienicznych. Biedak musi przez to łamać swoje motto: Świnia się nie myje i też żyje.

KrzyśEdytuj

W ogóle nie zwraca uwagi na Prosiaczka, mimo że jest to jedyny mieszkaniec Stumilowego Lasu odwiedzający go bezinteresownie. Kiedy już go zauważy, mówi: Mam ochotę na baleron, szargając słabe nerwy Prosiaczka.

Przypisy

  1. Choć ostatnio zaczęły się kłopoty – Puchatek porzucił myśl o zjedzeniu Prosiaczka w związku ze świńską grypą.


  To jest tylko zalążek artykułu związanego z postaciami fikcyjnymi. Jeśli rozpoznajesz Rumcajsa i Pszczółkę Maję – rozbuduj go.