Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy posła. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Robcio Biedronka
Prawdziwe wcielenie Roberta Biedronia
To był chwyt poniżej pasa, moi drodzy!
Biedroń i jego ulubiona fraza
Ludu Słupska, chowaj dupska!
Złośliwi wyborcy o Biedroniu

Robert Biedroń (zwany też Robertem Naczelnym, ur. 13 kwietnia 1976 w Rymanowie) – wódz, wojownik, męczennik i gejowski poseł na sejm VII kadencji z Ruchu Palikmiota.

Spis treści

Światopogląd

Biedroń to obdarzony niezwykłą charyzmą, niezmordowany bojownik o lepsze życie i wolność dla narodu homoseksualnego (jego zdaniem wybranego). Uczestnik wielu kampanii, kawaler wielu orderów. Przyjaciel Kościoła katolickiego, któremu nigdy nie szczędził ciepłych słów, z którym zawsze przyjacielsko dyskutował, i do którego zawsze zwracał się z respektem. W wyborach do Sejmu 2005 doznał katastrofalnej klęski, uzyskując 0,22% głosów oddanych w okręgu warszawskim. Po tej klęsce Biedroń już się nie otrząsnął, ale jak to bywa z niektórymi politykami (patrz: Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek) – być może już planuje comeback. Prawdopodobnie zakonserwuje się go w senacie, dokąd lewica ma zwyczaj posyłać polityczne odpadki i nieużytki. Jego ulubionymi kwiatkami są analie.

Przeżycia

11 listopada 2009 media poinformowały o brutalnym gwałcie analnym ze skutkiem śmiertelnym dokonanym na Robercie Biedroniu przez jego wieloletniego partnera. Sam poszkodowany bagatelizuje jednak sprawę i unika szerszych wyjaśnień.

Dokładnie rok później, 11 listopada 2010, Robert Biedroń został zatrzymany pod zarzutem czynnej napaści na policjanta. Pozostaje tylko spekulować, jakiego rodzaju była to napaść… Sam Biedroń mówił, że „złapał policjanta za pałkę”, ale jaka to była pałka, Bóg jeden wie…

W 2011 Robert Biedroń dostał się do parlamentu[1] jako poseł VII kadencji. Startował z Ruchu Palikota. Jest pierwszym (p)osłem, który otwarcie deklaruje swoją mniejszość seksualną.

W 2014 roku został prezydentem Słupska, gdyż w rodzinnym Rymanowie nie miałby szans. Udało mu się to mimo faktu, że lokalny ruch LGBT poparł jego przeciwnika.

Hobby Roberta B.

Pasją Roberta są podróże finansowane z pieniędzy podatników[2]. Głównym celem podróży są oczywiście konferencje środowisk LGBT, na których może zawierać nowe znajomości. Uwielbia też korzystać z dobrodziejstw najbardziej luksusowych hoteli, takich jak SPA, dzięki temu mimo zaawansowanego wieku wygląda bardzo atrakcyjnie, a wręcz ponętnie. Ponadto, gustuje w sweetfotkach ze znanymi ludźmi[3]

Przypisy

  1. Cud nad Wisłą, prawda?
  2. Źródło
  3. Źródło